GeriTeknoloji PlayStation 5 ne zaman çıkıyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PlayStation 5 ne zaman çıkıyor?

PlayStation 5 ne zaman çıkıyor?

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 için çıkış tarihi konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. Oyun konsolları hakkında yaptığı tahminler ile bilinen Michael Pachter, konsolun 2019 veya 2020 yılında kullanıcıyla buluşacağını söyledi.

2013 yılında PlayStation 4'ü kullanıcılarıyla buluşturan Sony, geçtiğimiz yıl ise Slim ve Pro'nun yanı sıra sanal gerçeklik odaklı PlayStation VR ile oyunseverlerin karşısına çıkmıştı. 

Yeni PlayStation modellerinin satışları devam ederken, diğer yandan da Sony'nin 4K oyun ve eğlence teknolojilerine odaklı olacağı söylenen 9. nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlıklar sürüyor. Oyun konsolunun teknik ve görsel özellikleri netleşmeye başlarken çıkış tarihi hakkında analizler çeşitli iddialar ortaya atıyor. 

Analistlerin önceki iddialarında yeni konsolun çıkış tarihi olarak 2018 yılı iddia edilirken son tahmin oyun konsolları hakkında yaptığı tahminlerle bilinen Michael Patchter'dan geldi. Patchter, yeni konsolun en erken 2019 yılında çıkacağını söyledi. 

Sony'nin 2019 yılını planladığını ve PlayStation 5'in, PS4 Pro'ya benzer bir yükseltme olarak nitelendirilebileceğini belirten Pachter, şirketin yeni konsolu için 4K TV pazarının gelişmesini beklediğini ifade ediyor.

Yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenebileceği 4K televizyonların 2019 yılında dünya genelinde yüzde 35'lik bir pazar payına ulaşmasının beklendiğini söyleyen Patchter'a göre bu gelişmeye bağlı olarak konsolun çıkışı 2020 yılını bulabilir. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle