GeriTeknoloji Pineapple Fund üzerinden bitcoin ile dudak uçuklatan bağış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pineapple Fund üzerinden bitcoin ile dudak uçuklatan bağış

Pineapple Fund üzerinden bitcoin ile dudak uçuklatan bağış

2017 bitcoin ve popüler kripto para sahipleri için adeta altın yıl oldu. Haliyle bitcoin milyonerlerinin bu parayla ne yaptığı merak ediliyor. Aralarından birininse kendini hayır işlerine adadığı ortaya çıktı.

2017’yi yavaş yavaş kapatmaya hazırlanırken bu yıla kripto paraların damga vurduğunu söylesek yanılmış olmayız herhalde. Bitcoini artık duymayanın kalmadığı gibi diğer kripto paralara olan ilgi de giderek büyüyor. Hemen herkesin şu günlerde kripto paralarla ilgili söyleyecek bir şeyi bulunurken odak nokta elbette 19 bin dolar sınırlarında gezinen bitcoin.

Geçtiğimiz haftalarda ilk bitcoin milyarderleri basına takdim edilirken şimdi de ilk hayırsever milyonerimizi karşılıyoruz. Görünüşe göre adı açıklanmayan bir yatırımcı elde ettiği bu geliri farklı farklı kurumlara bağışlıyor. 86 milyon dolar değerinde bitcoin bağışladığı belirtilen bu yatırımcı “Bitcoin’in Bill Gates’i” olarak anılıyor. Hayırsever yatırımcı Yatırımcı ismini açıklamıyor ancak Pineapple Fund aracılığıyla icraatlarını ortaya koyuyor.

log.com.tr'nin haberine göre şu ana kadar 8 farklı hayır kurumuna bağış yaptığını belirten yatırımcı bu bağışların blockchain işlemlerini de paylaşmış durumda. “Çünkü yeterince paran olduğunda, para önemini kaybediyor” diyen yatırımcı, kimliğini açıklamama sebebi olarak, amacının ün elde etmek olmadığını belirtiyor. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle