GeriTeknoloji PC'nizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PC'nizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın!

PC'nizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın!

Masaüstü PC'nizin veya laptop'unuzun güç düğmesine basarak sadece ekranı kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bunun basit yolu!

Bilgisayarınızı kapatmak için Windows 10'un güç menüsünü muhtemelen kullanıyorsunuz. Peki masaüstü PC'nizin veya laptop'unuzun üzerindeki fiziksel güç düğmesini farklı işlevler için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

PC'nizin güç düğmesi varsayılan olarak bilgisayarınızı kapatma işlevini üstleniyor. Ancak düğmenin sadece monitörünüzü kapatmasını da sağlayabilirsiniz.

Bunun için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Güç Seçenekleri üzerine tıklayın. Ayarlar uygulaması açıldığında Ek güç ayarları üzerine tıklayın. Sol taraftan Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin üzerine tıklayın.

PCnizin güç düğmesi sadece ekranı kapatsın

Burada Güç düğmesine bastığımda etiketi karşısında birkaç seçenek göreceksiniz. Laptop'larda Kapağı kapattığımda seçeneğini de görmeniz gerekiyor. Her seçenek için varsayılan davranışı değiştirebilirsiniz. Güç düğmesi için Ekranı kapat seçeneğini seçin ve Değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın. İsterseniz güç düğmesi yerine uyku düğmesini ekranı kapatmaya atayabilirsiniz, ancak her PC'de veya klavyede uyku düğmesi bulunmuyor.

Bu ayarları yaptıktan sonra dahi PC'nizin güç düğmesine birkaç saniye basılı tutarak gücü kesebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 10 MÜTHİŞ PC KASASI

Yepyeni bir Spider-Man oyunu yolda!Sony konferansının son bombası ise Spider-Man oldu. Çıkış tarihi de açıklanan yapım için izlettirilen oynanış görüntüleri yeni bir efsanenin doğduğuna işaret ediyor. Marvel ile Sony işbirliği ile hazırlanan yeni Spider-Man yapımı için yayımlanan video nefesleri kesti. E3 2017 kapsamında Sony'nin düzenlediği konferans sırasında izlettirilen video tamamen oynanış görüntülerinden oluşuyor ve belki de Arkham serisi gibi bir efsanenin doğuşuna tanıklık etmemizi sağlıyor. Sizleri konferans sırasında yayımlanan video ile başbaşa bırakmadan önce, yapımın 2018 yılında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için piyasaya sürüleceğini de hatırlatalım.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle