GeriTeknoloji Panasonic'in o model laptoplarında batarya tehlikesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Panasonic'in o model laptoplarında batarya tehlikesi

Panasonic'in o model laptoplarında batarya tehlikesi

Hatalı batarya problemleri ile karşılaşan en yeni firma Panasonic gibi gözüküyor. Görünene göre firmanın CF-S10 dizüstü bilgisayarı ile beraber sunduğu şarj edilebilir parçaların "aşırı ısınmaları, duman çıkarmaları veya yanmaları" mümkün ve bilgisayarlara ve "tüketicilere yanma veya yanık hasarı verme riski" bulunuyor.

CF-VZSU61U şarj edilebilir batarya paketi, 2015'in sonlarında Japonyalı otoritelerin fark ettiği sorun olarak gözüküyor. Sunulan rapora göre bu batarya paketinden kaynaklı oluşan ciddi bir ürün hatası, sayesinde otoriteler bu ürünün farkına varmışlardı.

Kanada ve Avusturalya da batarya paketini geri çağıran ülkelerin arasında yer alırken, her ülke geri çağırma için farklı bir zaman veriyor. Japonya ile Kanada, 2011 Temmuz ve 2012 Nisan arasında üretilen makinelerin patlayıcı bataryalara sahip olduğunu söylerken, Avustralya 1 Nisan 2012 ile 1 Haziran 2013 arasında satın alınan makinelerin problemli olduğunu söylüyor.

PANASONIC'TEN TÜRİYE AÇIKLAMASI

Yurtdışında yaşanan olay sonrası Japon elektronik devi Panasonic'ten Türkiye'ye özel bir açıklama geldi ve açıklamada şu satırlara yer verildi:

“Panasonic CF-S10  dizüstü bilgisayarın Türkiye’de ve Avrupa’da satışı bulunmamaktadır, dolayısıyla buralarda bir geri çağırma söz konusu değildir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2015'İN EN BÜYÜLEYİCİ UZAY FOTOĞRAFLARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle