GeriTeknoloji Nvidia'dan yeni oyun canavarı: Max-Q
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nvidia'dan yeni oyun canavarı: Max-Q

Nvidia'dan yeni oyun canavarı: Max-Q

NVIDIA yeni oyun dizüstü bilgisayarı Max-Q'yi tanıttı; artık oyun çok daha ince dizüstü bilgisayarlarda, daha sessiz ve daha hızlı hale geliyor. 27 Haziran'dan itibaren tüm dünyadaki büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinin kullanımına sunulacak.

NASA'nın insanları uzaya fırlatma görevinin ayrılmaz bir parçası olan Max-Q, bir roketin atmosferik uçuştaki aerodinamik stresinin en üst düzeye çıkarılma noktası olarak tanımlanır. Roketin yapısı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlandı. NVIDIA, oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için benzer bir felsefeyi uyguladı ve dizüstü bilgisayar üreticilerine önceki nesil ürünlere göre 3 kat daha fazla performans ile 3 kat daha ince dizüstü bilgisayarlar sunmaları için olanak sağladı.

Sonuç itibariyle 18mm kalınlığa (MacBook Air kadar ince) sahip, şu anda mevcut olana oranla yüzde 70 daha fazla oyun performansı sunan yüksek performanslı bir oyun platformuna dönüştü.

Bu performansın merkezinde verimli oyun GPU mimarisi NVIDIA Pascal yer alıyor. İnce dizüstü bilgisayarlara daha fazla performans sunmak için NVIDIA daha da yüksek verimlilik için Pascal'ı daha da optimize etti ve yapılandırdı. Roket bilimi ve titiz tasarımın birleşimi ile Max-Q, dizüstü bilgisayarlarda PC oyunculuğunu başka bir stratosfere taşıyor.

NVIDIA Pascal GPU mimarisine dayanan GeForce GTX 1080, önde gelen FinFET 16nm teknolojisiyle üretildi ve en yeni GDDR5X belleğe sahip. Max-Q, GPU'yu maksimum verimlilik için yeni bir şekilde çalıştırıyor; bir yandan performansı arttırırken, diğer yandan optimize az voltaj ile maksimum güç optimizasyonu sağler ve böylelikle oyun performansını artırırken sistemin kullandığı güç azalıyor.

Verimli GPU'lara ek olarak, Game Ready sürücüleri, her sistemdeki her oyun için mükemmel bir oyun deneyimi kazandırırken uygun sistem verimliliğini sağlamak üzere ayarlar sağlıyor.

Max-Q dizüstü bilgisayarı, daha da fazla performans sergilemek için sofistike termal ve elektrik yapısı ile tasarlandı. Yeni gelişmiş termal çözümlerregülatör verimliliği ile birlikte, ince oyun dizüstü bilgisayarlarında mevcut olandan daha yüksek performans ve daha sessiz işlemler gerçekleştiriyor.

MaxQ tarafından tasarlanan ve GeForce GTX 1080, 1070 ve 1060 ile donatılmış dizüstü bilgisayarlar, Acer, Aftershock, Alienware, ASUS, Clevo, Dream Machine, ECT, Gigabyte, Hasee, HP, LDLC, Lenovo, Machenike, Maingear, Mechrevo, MSI, Multicom, Origin PC, PC Specialist, Sager, Scan, Terrans Force, Tronic'5 ​​ve XoticPC gibi önde gelen dizüstü bilgisayar OEM'leri ve sistem üreticilerinden 27 Haziran itibariyle satışa sunulacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle