GeriTeknoloji Nvidia güncellemesini mutlaka indirin! Açıklar kapatılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nvidia güncellemesini mutlaka indirin! Açıklar kapatılıyor

Nvidia güncellemesini mutlaka indirin! Açıklar kapatılıyor

Nvidia'nın belirli aralıklarla yayınladığı güncellemeleri genel olarak oyunlardaki performans ve teknik sorunları giderirken, yayınlanan son güncelleme ise 5 büyük güvenlik açığını ortadan kaldırıyor.

Nvidia, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncellemeyle güvenlik açıklarını ortadan kaldırdı. Söz konusu güvenlik sorunu GeFprce, Quadro, NVS ve Tesla modelleri başta olmak üzere hemen hemen tüm Nvidia ekran kartlarında bulunuyordu. Yani kullanıcıların performans iyileştirmesinden öte güvenlik için bu güncellemeyi bekletmeksizin indirmesi gerekiyor. 

Bu güvenlik açıkları ağırlıklı olarak Windows işletim sistemlerinde etkili olurken, hacker'ların komutları çalıştırarak uzaktan bilgisayarların kontrolünü ele geçirebilmesinin ve saldırıların sessiz bir şekilde yapılmasının önünü açıyor. 

Nvidia’nın bu aya özel yayınladığı güvenlik güncelleştirmesiyle kapatılan söz konusu açıklardan etkilenmemek için GeForce kullanıcılarının 431.60 sürümünü kurması gerekiyor. 

Çinlilerden düşük bütçeli telefon: Honor 8STürkiye'de günden güne ismini daha sık duyduğumuz Huawei'nin bir markası olan Honor, yeni orta seviye telefonu Honor 8S'i Türkiye'de satışa sundu, biz de ürünü yakından sıcağı sıcağına inceledik.Yorumları Göster
Yorumları Gizle