GeriTeknoloji Nexus 9 HTC'den geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nexus 9 HTC'den geliyor

Nexus 9 HTC'den geliyor
refid:27257420 ilişkili resim dosyası

Nexus 9'u kimin üreteceği konusu yeni ortaya çıkan bilgilerle hemen hemen netleşti. İşte Nexus 9 hakkında bilmeniz gerekenler...

HTC'nin Nexus 9 tableti üreteceğine dair bilgiler, bir süredir gelmekteler. Wall Street Journal'ın konuya yakın kaynakları ise bu bilgiyi bir kez daha "doğruladı".

WSJ'nin kaynaklarına göre Google'ın HTC'yi seçmesindeki ana nedenlerden biri, hep aynı üreticiyi tercih ederek tekelleşmeyi engellemek. Nexus 7 tabletlerin son iki nesli, Asus tarafından üretildiğinden Google'ın farklı bir üretici seçmiş olması anlamlı görünüyor.

chip.com.tr'nin haberine göre Google ve HTC, konu hakkında açıklama yapmasalar da arama devi, şunları söylemekten geri durmadı: "Android canlı bir ekosistemdir ve sektördeki oyuncuların çoğu, oldukça iyi işler çıkarmaktadır. Ortaklarımızın çoğunun Android ile yenilikler geliştirmek için fırsatları bulunmaktadır."

Nexus 9'un Nvidia'nın Tegra K1 işlemcisiyle gelmesi bekleniyor. Android L işletim sistemiyle gelecek olan tablet hakkındaki diğer detaylar ise bu aşamada bilinmezliğini koruyor. Tabletin Ekim'in ortalarında, Android L'nin herkese açılmasıyla aynı anda tanıtılması bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle