GeriTeknoloji Minik bir Xbox mı geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Minik bir Xbox mı geliyor

Minik bir Xbox mı geliyor
refid:16781912 ilişkili resim dosyası

Sony'nin el konsolu PSP'ye inat, Microsoft da küçük bir Xbox el konsolu mu yapıyor?

Sony Play Station'ın uzun zamandır piyasada bulunan mobil cihazı PSP, her geçen gün kendini o ya da bu şekilde yeniliyor. Microsoft ise uzun süredir konu hakkında herhangi bir girişimde bulunmuyordu.

MS tarafından yapılan açıklamaya göreyse bu durum uzun bir süre daha değişmeyeceğe benziyor. Çünkü MS, herhangi bir mobil Xbox satma peşinde olmadığını net bir şekilde dile getirdi. Fakat sevindirici haberse; MS'in mobil platform konusunundaki bütün enerjisini Windows Phone 7 üzerinde harcıyacağını beyan etmesiyle geldi.

WP 7 hakkında bilinen bir gerçek var ki o da bu platformun ziyadesiyle oyuna yönelik olduğu gerçeği. MS, WP 7 işletim sisteminin kullandığı Xbox Live bağlantısı sayesinde zaman içerisinde özel olarak üretilmiş oyunların birçoğunu WP 7 üzerinden oynanabilir kılacak.

An itibariyle 60 civarı oyunu bulunan WP 7 için gelişmeler sürüyor. Eğer MS cidden dediği gibi bir gelişme sürecindeyse, yakın zamanda birçok Xbox oyununu WP 7 işletim sistemi kullanan telefonlarda görmek işten bile değil.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle