GeriTeknoloji Microsoft'un göz bebeği Windows'a büyük darbe
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'un göz bebeği Windows'a büyük darbe

Microsoft'un göz bebeği Windows'a büyük darbe

ABD'nin perakande devi Walmart, Windows'lu PC'leri bu nedenlerle bırakıp çalışanlarına Mac satın almayı planlıyor!

Son bir kaç günde birkaç büyük teknoloji firması, Microsoft'un ürünlerini terk ederek Apple'a geçiş yaptı. Geçişler ilk olarak Del Air Lines ile başladı. Firma, uçuş ekibine yakında iOS cihazları dağıtacağını söyledi. Birkaç gün sonra ise General Electric, sürpriz bir duyuruyla çalışanlarına Apple cihazları sağlayacağını açıkladı.

Microsoft'u üzecek haberlerin arkası bunlarla kesilmedi. AppleInsider'a göre Walmart, Windows PC'ler yerine 100.000 Mac'i çalışanlarının hizmetine sunmayı planlıyor. Bununla ilgili duyuru, dünyanın en geniş Apple odaklı IT etkinliği olan Jamf Nation User Conference'ta yapıldı. Walmart'ın teknik uzmanı Miles Leacey'e göre Windows'lu PC'ler, tüm destek sorunlarının yüzde 60'ını oluşturuyor ve bu oran, Mac'lerde yüzde 40. Leacy, daha düşük lisans ücretleri, daha yüksek ürün memnuniyeti ve fazlası nedeniyle daha düşük "günlük maliyete" sahip. Bu hesaplamalar, Windows'lu PC'lerin ilk baştaki düşük maliyetinin avantajlarını ortadan kaldırıyor.

Microsoftun göz bebeği Windowsa büyük darbe

Walmart, değişikliği ne zaman yapacağını henüz açıklamadı ancak şu an Mac'leri yeni çalışanlar için varsayılan hale getirecek bir araştırma projesi yürüttüğünü söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MAC, LINUX VE WINDOWS İÇİN 19 MÜTHİŞ YAZILIM


Yorumları Göster
Yorumları Gizle