GeriTeknoloji Microsoft'tan yeni yazılımlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan yeni yazılımlar

Microsoft'tan yeni yazılımlar
refid:12855970 ilişkili resim dosyası

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, “Microsoft'un yeni yazılımları sayesinde üretkenlik ve yenilikçilik artarken maliyetler düşüyor” dedi.

Microsoft'un yeni yazılımları Windows 7, Windows Server 2008 R2 ve Exchange Server 2010, “İşte 'Yeni' Verimlilik” sloganıyla Swiss Otel'de sektör temsilcilerine tanıtıldı.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Çağan, açılış konuşmasında, ekonomik krizin ardından, şirketlerin verim ve karlılık konularına ekstra önem göstermeye başladığını belirterek, piyasaya yeni sürdükleri söz konusu üç yazılımın, bu imkanı tanıdığını ifade etti.

Yazılımlar sayesinde daha az kaynakla daha fazla çıktı sağlamanın mümkün olduğunu anlatan Çağan, “Yeni yazılımlarımız sayesinde üretkenlik ve yenilikçilik artarken maliyetler düşüyor” diye konuştu.


Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener ise Microsoft'un yazılımlarını test kullanıcısı olarak şirketlerinde denediklerini ve performansından çok memnun kaldıklarını söyledi.

Turkcell'in Avrupa'nın en büyük ikinci operatörü olduğuna işaret eden Yener, Turkcell ve alt şirketlerinde 10 bin civarında bilgisayar ile 3-4 bin arası sunucu bulunduğunu, bu bilgisayarlarda denenen yazılımların kendilerine önemli ölçüde hız artışı ve maliyet düşüşü yaşattığını ifade etti.

Toplantıda daha sonra katılımcılara, söz konusu yazılımlara yönelik detaylı bilgiler verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle