GeriTeknoloji Microsoft'tan iki şok birden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan iki şok birden

Microsoft'tan iki şok birden
refid:21099617 ilişkili resim dosyası

Microsoft, geçtiğimiz aylarda büyük gürültüyle indirilmeye sunduğu 2 bombayı sessiz sedasız iptal etti.Bunlardan biri de uçuş simülasyonu Flight Simulator'du.

Microsoft, bu sene şubat ayında eski uçuş simülasyonu Flight Simulator'ü yenileyerek Microsoft Flight adıyla indirmeye sunmuştu. İddialara göre Microsoft, oyunun geliştirilmesini durdurdu ve oyun için çalışan 35 kişiyi işten çıkardı.

Microsoft, oyunun Steam ve kendi web sitesi üzerinden ücretsiz olarak sunulmaya devam edileceğini söylüyor. Ancak uçuş simülasyonu için yeni içerik geliştirilmeyecek. Microsoft Flight'ın yanında daha önce duyurulmayan bir oyun olan Project Columbia'nın da geliştirilmesi durduruldu. Microsoft iki oyunun geliştirilmesinden vazgeçilmesi hakkında şu açıklamayı yaptı: "Microsoft Flight ve Project Columbia'nın geliştirilmesinin durdurulması gibi zor bir kararı verirken birçok faktörü göz önünde bulundurduk. Ancak bu kararımızın uzun dönemdeki hedeflerimiz ve geliştirme planlarımız için daha iyi olacağını hissediyoruz. Microsoft Flight topluluğunu desteklemeye devam edeceğiz ve oyunu ücretsiz olarak indirmeniz yine mümkün olacak."

Şirket, Microsoft Vancouver'den 35 kişinin çıkarılmasına rağmen bu bölgeye önem verdiğini söylüyor. İşten çıkarmalar, çalışanların Twitter'da yazdıkları ile onaylandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle