GeriTeknoloji Microsoft'tan engellilere özel oyun kolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan engellilere özel oyun kolu

Microsoft'tan engellilere özel oyun kolu

Toplumsal sorumluluk adına projeler hazırlayan Microsoft, engelli insanlar için özel ürettikleri kontrol kolu Xbox Adaptive Controller'ı duyurdu.

Xbox Adaptive Controller adındaki bu yeni Microsoft kontrol kolu, direkt olarak engelli oyunculara hitap ediyor. Sadece Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu bilgisayarlarda ve Xbox One platformunda çalışacak olan cihazın, bünyesinde, iki adet geniş programlama yapılabilen buton ve 19 adet jak girişi bulunuyor. 

Microsofttan engellilere özel oyun kolu

"Herkes İçin Oyun" programı kapsamında üretilen Xbox Adaptive Controller, bu yıl içerisinde 100 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Son olarak, sol elinde parmakları olmayan Microsoft çalışanı Solomon Romney ise cihazı denedikten sonra şu ifadeleri kullandı: "Eğer bir oyunu tamamen ayaklarımla oynamak istersem, yapabilirim. Kontrolleri bedenime, arzularıma uygun hale getirebilirim ve istediğim zaman onları değiştirebilirim. İstediğin şeyi tak ve git. Bunu kurmak ve kullanmak neredeyse hiç zaman almaz. Daha basit olamazdı."

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle