GeriTeknoloji Microsoft Edge'ye reklam engelleme özelliği geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft Edge'ye reklam engelleme özelliği geliyor

Microsoft Edge'ye reklam engelleme özelliği geliyor

Teknoloji devi, Android platformda ulaştığı 5 milyon indirmeden sonra, yeni tarayıcısına reklam engelleme özelliği ekleyeceğini açıkladı.

Microsoft, yeni tarayıcısı Edge'nin iOS ve Android için çıkardığı sürümlerini Adblock Plus isimli reklam engelleme yazılımı ile entegre bir şekilde oluşturuyor. Şirket haftasonundan beri tarayıcının iOS ve Android Beta sürümlerini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu özelliğin yakında tüm Android ve iOS kullanıcılarına sunulacağı belirtildi. Geliştirilen ve tarayıcının içine entegre edilen bu özellik sayesinde artık kullanıcıların ayrı bir reklam engelleme yazılımı indirmesi gerekmeyecek.

Geçmişte Microsoft Chrome için kendi reklam engelleyicisini geliştireceğini belirtmiş fakat başarılı olamamıştı. Bir çok kullanıcının reklamların engellenmediğini belirtmesi üzerine şirket bu projeyi rafa kaldırmıştı.

Teknoloji devi tarayıcısı Edge'nin bu özelliği için Adblock Plus ile ortaklık kurdu. Google Play'de 5 milyon indirme sayısından sonra Microsoft yeni tarayıcısını kullanıcılar için daha cazip hale getirmeye geliştirmeye devam edeceğini belirtmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle