GeriTeknoloji Mars’ın yüzeyinde ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda Keşif
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mars’ın yüzeyinde ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda Keşif

Mars’ın yüzeyinde ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda Keşif

Oynarken ve ellerimizle bir şeyler inşa ederken öğrenmenin daha kalıcı olduğunu kanıtlayan bilimsel araştırmalar doğrultusunda geliştirilen LEGO Education sistemi çocukların gerçek hayat problemlerine çözümler üretmelerini sağlıyor.

“Yaparak öğrenme”yi temel almış çalışmalar, çocukların Fen Bilimleri, Mühendislik, Teknoloji, Matematik, Kodlama ve Robotik alanları ile erken yaşta tanıştırıyor. Sistem ayrıca öğrencilerin derslerde öğrendikleri soyut kavramları daha iyi anlamalarını kolaylaştırarak öğrenmeye ilgisini artırıyor.

Mars’ın yüzeyinde ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda Keşif


LEGO Education öğrencilerin kavrama gücünü artırırken; fen bilimleri, sosyal bilimler, uzay bilimi, mühendislik gibi temel bilim alanlarında ve sanatta yeterlilik sağlıyor. Dünya hızla değişirken karşımıza çıkabilecek sorunlara inovatif çözümler üreten, duyarlı ve sorumluluk sahibi bireylerin sahip olması gereken; takım çalışması, iletişim kurma, eleştirel düşünce ve yaratıcı düşünme gibi 21.yy öğrenme becerilerini de kazandırıyor. Çocuklar; gezgin bir robotla Mars’ın yüzeyini keşfederek ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda bir kurbağa robotu ile gezinerek yaratıcı düşünme, eleştirel bakış açısı ve takım çalışmasını yaparak öğreniyor.

Teknokta kurucusu Fatma Bezek, LEGO Education’ı şöyle anlatıyor: “2020’ye gelindiğinde iş dünyasının %80’inin STEM (Science, Technology, Engineering, Math) temelli işlerden oluşacağı biliniyor. LEGO Eduation ile STEM doğal olarak öğreniliyor. Bunun yanında asıl önemlisi kazanılan yaşam becerileri. İşbirliği yapabilme, eleştirel düşünme, elindeki sınırlı malzeme ile yaratıcı çözümler üretme, kendini iyi ifade etme gibi becerilerin kazanımı bizim için çok önemli. LEGO Education çözümleri mevcut sınıflar içinde kullanılabiliyor, eğer okulunun bir laboratuvar ayırabilme imkanı olursa  LEGO Education Innovation Studio da kurabiliyoruz. Innovation Studio’da LEGO ilkokuldan liseye STEM müfredatı ile gerçek hayat ve bilgi arasında kalıcı köprüler kurarak öğrenilenlerin içselleştirilmesi sağlanıyor. 

Mars’ın yüzeyinde ya da Amazon Yağmur Ormanları’nda Keşif

LEGO Education 2-17 yaş aralığındaki tüm çocuklara uygun. Öncelikli hedefimiz anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ulaşmak. Verilen öğretmen eğitimleri öğretmenin farklı bir bakış açısı kazanarak sınıfta öğretmekten daha cok öğrencinin öğrenmesini sağlayan kolaylaştırıcı olmasını destekliyor. Dijital dünya ile fiziksel dünyanın buluştuğu bir ortamda çocuklar bilgisayarları üretim için kullanıyorlar. Yaptıkları modelleri hareketlendirmek icin programlıyor veya LEGO parçalarıyla oluşturdukları hikayelerini bilgisayarda bir çizgi roman haline getirip paylaşabiliyorlar. Okullarda özel kulüpler kurularak veya seçmeli ders olarak kullanılabilen LEGO Education setleri ebeveynler evde çocuklarıyla birlikte de kullanabiliyor."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle