GeriTeknoloji Mac kullananlar bu e-postaya dikkat!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mac kullananlar bu e-postaya dikkat!

Mac kullananlar bu e-postaya dikkat!

Yeni keşfedilen bir zararlı, macOS sistemlerini izlediği bu garip yolla yavaşlatıyor ve çökme noktasına getiriyor.

Eposta uygulamanızı durmaksızın "yeni eposta oluşturmaya" zorlayarak Mac'inizi yavaşlatan ve durma noktasına getiren yeni bir zararlı ortaya çıktı.

Malwarebytes Labs ve güvenlik araştırmacısı @TheWack0lian tarafından analiz edilen zararlının etkin hale gelebilmesi için macOS'un eski bir sürümünde özel hazırlanmış bir web sitesini ziyaret etmeniz yeterli. Safari ve Mail uygulamasındaki açıklardan faydalanan zararlı, aynı anda birden çok eposta taslağı açıyor ve bu şekilde bilgisayarın belleğini tüketiyor. Bu durum bilgisayarın bir süre sonra donmasına yol açıyor.

Mac kullananlar bu e-postaya dikkat

Bir başka zararlı ise iTunes'u açıyor ancak zararlının amacı tam olarak bilinmiyor. Araştırmacılara göre macOS'un en son sürümünü (10.12.2) kullananlar, açıktan etkilenmiyor. Yani aslında Apple, açığı onarmış bulunuyor.

Malwarebytes Labs'in belirttiği gibi benzer bir açık, Windows'lu cihazlardaki Google Chrome web tarayıcısında ortaya çıkmıştı. Kullanıcı, bu açık yoluyla gösterilen uyarı kutucuğunu kapatmaya çalıştığında tarayıcı donuyor ve sisteme virüs bulaştığını söylüyordu.

Zararlı kodların dean.jones9875@gmail.com ve amannn.2917@gmail.com adreslerinden geldiği söyleniyor. Bu noktada özellikle şüpheli kişilerden gelen epostalardaki ek dosyaları ve bağlantıları açmamanız öneriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 45 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle