GeriTeknoloji Maç keyfi kesintiye uğramasın!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maç keyfi kesintiye uğramasın!

Maç keyfi kesintiye uğramasın!

Entegre güvenlik ve iş zekası teknolojileri sağlayıcısı Sensormatic, stadyumlardaki internet sorununa Extreme Networks yeni nesil wi-fi altyapısı ile çözüm sağlayarak taraftarların maç heyecanını kesintisiz yaşamasına olanak tanıyor.

Aralarında Baltimore Ravens, Colarado Springs, Phildelphia Eagles ve Seatle Seahaws gibi A.B.D’nin önemli takımlarının bulunduğu dünyaca ünlü pek çok stadyumun wi-fi altyapılarını kuran Extreme Networks, sunduğu çözümle binlerce taraftarın maç anında internet kullanımını iyi kalitede sunuyor.

Lincoln Financial Field (ABD) stadyumunda, wi-fi altyapısı Extreme Networks tarafından gerçekleştirildi ve 40 binin üzerinde taraftar aynı anda sisteme bağlanabilir hale geldi. Taraftarlar kesintisiz olarak NFL Red Zone videolarını izleyebiliyor, maç istatistiklerine ve interaktif oyun içeriklerine özel erişim hakkı kazanabiliyor, deneyimlerini sosyal ağlarda anında paylaşabiliyorlar. Altyapı sayesinde taraftarlar, bir uygulama üzerinden oyuncuların soyunma odasından görüntülere de erişim imkanı buluyorlar.

Extreme Networks altyapısı kullanan statlar, maç süresince online uygulamalarla taraftarlarına farklı deneyimler yaşatıyor.

Baltimore Ravens takımına ait 71.000 kişi kapasiteli M&T Bank Stadyumu’nun geliştirdiği uygulama ile taraftarlar maç esnasında özel bir kanala erişim sağlayarak, farklı kamera açılarından, oyunun ilgi çekici bölümlerini tekrar izleme fırsatı yakalıyorlar.

Amerika’nın Colorado eyaletinde yer alan Switchbacks FC’nin Stadyumu, wi-fi altyapısına bağlı olarak çalışan özel uygulamalar üzerinden, taraftarlarıyla hava durumundaki değişiklikler, yol tarifleri, acil durumda stadyuma nasıl girip çıkabilecekleri gibi bilgiler paylaşıyor. Yine bu altyapıya bağlı farklı bir uygulama üzerinden mobil biletleme ve mobil ödeme de yapılabiliyor.

Stat Yöneticileri de ExtremeAnalytics platformu ile Extreme Networks'ün raporlama özelliklerini bir arada kullanarak ortalama wi-fi kullanımı hakkında veri elde edebiliyor. Kesintisiz wi-fi ağı sayesinde taraftarlarını daha yakından tanıma imkanı bulan yöneticiler, sosyal medya ağlarının kullanım oranlarına bakarak taraftarlarının en çok hangi zamanlarda ve en çok hangi mecraları kullandıklarını görebiliyorlar. Elde ettikleri bu verilerle kişiye özel kampanyalar yaparak, taraftarlarının memnuniyetini sağlarken aynı zamanda bilet satışlarında da artış yakalayabiliyorlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle