GeriTeknoloji İşte Lenovo'nun bükülebilen telefonu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Lenovo'nun bükülebilen telefonu!

İşte Lenovo'nun bükülebilen telefonu!

Lenovo, bükülebilir ekranlı akıllı telefonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Lenovo, Lenovo Tech World etkinliğinde 4.35 inç'lik bükülebilir AMOLED ekranlı ve gerçek siyah deriden arka yüzüyle Cplus adını verdikleri konsept akıllı telefonu tanıttı. Firmanın bu konudaki asıl amacı cihazın bileğe saat gibi takılmasını sağlamak. Bu yüzden de arka yüzü birçok renk seçeneğine sahip deri kaplama ile üretilmiş. Esneklik açısından LG'nin G Flex modeliyle karşılaştırılan Cplus, bu modelden çok daha fazla bükülebiliyor. Ayrıca, bükülme esnasında görüntü kalitesinde hiçbir şekilde bozulmalar yaşanmıyor. 

Ayrıca Lenovo, etkinlikte CAVA adını verdiği yüz tanıyabilen ve doğal dil işleme özelliği olan dijital asistanını da tanıttı.CAVA takviminizdeki etkinliklere göre yakın tarihte gerçekleşecek etkinliklerle ilgili çeşitli tavsiyeler veriyor. 

Lenovo'nun Cplus adlı akıllı telefonu piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz netleşmiş değil. Teknoloji uzmanları başka bir tasarım ve isim altında ileriki dönemlerde piyasaya sürülebileceği yorumlarını yapıyor. CAVA ise şimdilik bilinmeyen bir tarihte Lenovo akıllı telefonlarda yüklü olarak kullanıcılarla buluşacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle