GeriTeknoloji League of Legends o oyunları dava etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

League of Legends o oyunları dava etti

League of Legends o oyunları dava etti

Günümüzün en çok oynanan oyunların başında gelen MOBA (çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) türü oyun League of Legens kendi benzeri olan bütün oyunları dava etti.

MOBA trendinin son sürat devam etmesi her ay onlarca MOBA oyunun çıkmasına neden oluyor. Bu oyun türünün en başarılı oyunu kabul edilen League of Legends'in ise kendisine benzeyen oyunlarla başı dertte. Özellikle, son zamanlarda mobil cihazlara da giriş yapan MOBA oyunlar çok büyük bir ilgiyle karşı karşıya. Bu oyunların çoğalmasıyla birlikte Riot Games, League of Legends benzeri bütün oyunlara dava açtı. 

Geçen hafta Perşembe günü açılan davada Riot Games, Moontoon Games'in  üç mobil oyununun tamamen League of Legends'ın patentine aykırı yapıldığını belirtti. Oyun şirketine göre, Magic Rush: Heroes, Mobile Legends: 5v5 MOBA ve Mobile Legends: Bang bang oyun karakterleri, harita tasarımı, hatta oyun içerisindeki canavar tasarımı bile League of Legends'dan alıntı.

Riot Games yetkililerinin yaptığı açıklamada Moontown'a ulaşıp şirketi uyardıklarını, bu uyarıdan sonra Moontown'ın oyunlarında son dakika değişikleri yaptığını ama yine de bu oyunlarda çoğu özelliğin hala barındırıldığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle