GeriTeknoloji Kocaeli Bilişim Fuarı'na ilgi büyük oldu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocaeli Bilişim Fuarı'na ilgi büyük oldu!

Kocaeli Bilişim Fuarı'na ilgi büyük oldu!

Kocaeli Bilişim Fuarı, bu yıl ‘ilk’ olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. 1. Kocaeli Bilişim Fuarı, katılımcı firmalar, ziyaretçiler ve sektörün önde gelen temsilcilerinden tam not aldı. 90 katılımcı firma ve açılan 117 stant, bilişim tutkunlarıyla sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirirken, ziyaretçiler fuara büyük ilgi gösterdi. Renkli etkinlik ve şovlara da sahne olan fuara, Kocaeli ve ilçelerinden ziyaretçiler adeta akın etti.

Kocaeli’nde 23-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen Kocaeli Bilişim Fuarı, bu yıl ‘ilk’ olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kocaeli Bilişim Fuarı, katılımcı firmalar, ziyaretçiler ve sektörün önde gelen temsilcilerinden tam not aldı. 90 katılımcı firma ve açılan 117 stant, bilişim tutkunlarıyla sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirirken, ziyaretçiler fuara büyük ilgi gösterdi. Renkli etkinlik ve şovlara da sahne olan fuara, Kocaeli ve ilçelerinden ziyaretçiler adeta akın ederken, sergilenen teknolojik ürünleri deneyimleme imkanına sahip oldular. 

Fuar yetkilileri, 1. Kocaeli Bilişim Fuarı’nın ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını belirterek, bu durumun da gelecek yıllarda fuarın gelenekselleşmesi adına memnuniyet verici olduğunu belirttiler. Yetkililer, söz konusu fuarın Kocaeli’nin sanayinin olduğu kadar bilişimin de merkezi olması açısından ilk büyük adım olduğuna işaret ettiler. Yetkililer, fuarın bu hedef doğrultusunda çok büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getirdiler. 

Kocaeli Bilişim Fuarına ilgi büyük oldu

Turkcell, Microsoft, Samsung, Türk Telekom, Vestel, General Mobile, Havelsan, THY, Casper ve Canon gibi sektörün lokomotif firmalarının yanı sıra Kocaeli’den de bilişim firmaları fuarda açtıkları stantlarda ürünlerini sergilediği fuarda Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Doğa Koleji, Teknoloji ve İnsan Koleji gibi eğitim kurumları da fuarda yer aldı. Türkiye’nin ilk ve tek Bilişim Festivali niteliğindeki Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sektöründe bir adım öne geçmek isteyen firma sahipleri, dijital çözüm ortaklarıyla buluştu. Bilişim tutkunları ise gelişen dijital dünyayı, öncü teknolojileri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetti. Her yaştan çocuklar ise kodlama atölyeleri, robotik uygulamaları ve sanal gerçeklik düzenekleriyle dijital dünyanın eğlenceli yönünü keşfetti. 

Kocaeli Bilişim Fuarına ilgi büyük oldu

Öte yandan Büyükşehir tarafından fuar öncesinde düzenlenen ‘Mehmet Ali Kağıtçı Yenilikçi Tasarımlar Proje Yarışması’ ile ‘Kocaeli Kodluyor Yarışması’nın ödülleri de dağıtıldı. Mehmet Ali Kağıtçı Yenilikçi Tasarımlar Proje Yarışması’nda ‘Zihin Kontrolü’ projesiyle birinci olan Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) gezisine katılma hakkı elde etti. ‘Kocaeli Kodluyor Yarışması’nda ‘Eye Games’ projesiyle birinciliği alan Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu’nun ekibi ise Roma Maker Fuarı 2018’e katılım hakkı kazandı. Kocaeli Bilişim Fuarı’nda sektöre yönelik ekipmanların yanı sıra öğretmen ve öğrencilere yönelik eğitim atölyeleri de önemli bir yer kapladı. 4 gün boyunca öğretmen ve öğrencilere maker, makey makey, 3D tasarım, blok uygulama, M-Bot Robotik Kodlama ve Scratch Kodlama eğitimleri verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle