GeriTeknoloji Kırık PS3 halka açılıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırık PS3 halka açılıyor

Kırık PS3 halka açılıyor
refid:13612607 ilişkili resim dosyası

PlayStation 3'ü hacklemeyi başaran George Hotz, şimdi de başarısının detaylarını açıklıyor.

Geohot takma adlı George Hotz, PlayStation 3 için geliştirdiği hack yöntemini yayımladı. Yalnız programın çalıştırılması için yine de donanım manipülasyonu gerekiyor.

Hack yöntemi PS3 anakartının belli bir bölümüne yapılan lehim bağlantısı ve ufak bir Linux programından oluşuyor. Bu, hack yönteminin güncel PS3-Slim modellerinde işe yaramadığı anlamına gelebilir; zira Sony, Slim modellerinden Linux desteğini kaldırdı. Hotz hackleme sırasında hangi konsol tipini kullandığını açıklamadı.

Buna ek olarak hack yönteminin sadece eski PlayStation firmware sürümlerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Hotz web günlüğünde konsolun belleğine veri erişimi sağlamak için 2.4.2 nolu firmware ile çalıştığını açıkladı. Lakin hacker, saldırının sonra çıkan sürümlerde de işe yaraması gerektiğini belirtiyor. Güncel PS3 firmware sürümü 3.15.

Bunları dışında Hotz blog girdisinde hack yönteminin yazılım korsanlığı için kullanılmaması gerektiğini belirtti. Açık kapının sadece konsolda "daha anlamlı" bir şeyler başarmaya yönelik araştırma girişimleri için düşünüldüğünü ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle