GeriTeknoloji iyzico’ya 16 Milyon TL’lik yatırım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iyzico’ya 16 Milyon TL’lik yatırım

iyzico’ya 16 Milyon TL’lik yatırım
refid:29078935 ilişkili resim dosyası

Türkiye`de ödeme sistemleri alanında önde gelen isimlerden iyzico, iyzico, 16 milyon TL’lik yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Dünya Bankası Grubu bünyesinde faaliyet gösteren IFC’nin liderlik ettiği yatırımda, daha önceki turda da yatırım yapan 212 ve Speedinvest Invest’in yanı sıra Endeavor Catalyst de pay sahibi kuruluşlar arasında yer alıyor.

Tüm dünyada, yaptığı yatırımlarla büyümekte olan şirketlerin hem yerel, hem de yabancı pazarlarda genişlemesini hedefleyen ve bu şirketlere danışmanlık da veren IFC, iyzico’ya yapılan yatırımda 8 milyon TL’lik paya sahip. Türkiye’de teknoloji firmalarına erken dönem girişim sermayesi sağlayan ve iyzico’ya yapılan ikinci tur yatırıma dahil olan 212 ise bu turda 6,5 milyon TL seviyesinde bir yatırım yaptı. Toplam 16 milyon TL’ye ulaşan yatırımda, Speedinvest 1 milyon TL, Endeavor girişimcilerine yatırım desteği sağlayan, Türkiye’de daha önce Yemeksepeti ve Peak Games’e yatırım yapan ve yatırımcıları arasında LinkedIn’in kurucusu Reid Hoffman gibi isimlerin yer aldığı Endeavor Catalyst ise 500 bin TL’lik yatırımla yer alıyor.

Kurulduğu 2012 yılından bu yana toplam 5,4 milyon TL yatırım alan şirket, toplamda 13.500’i aşkın kayıtlı üye iş yerine ulaşmış durumda.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle