GeriTeknoloji İşte televizyonların yeni frekansları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte televizyonların yeni frekansları

İşte televizyonların yeni frekansları
refid:27227267 ilişkili resim dosyası

Türksat’ın günler öncesinden duyurduğu geçiş işlemi nihayet gece saatlerinde gerçekleştirildi. Türksat 4A uydusunun tam kapasite devreye alınmasıyla birlikte 42 derece Doğu boylamında yayın yapan TV ve radyo kanallarının frekansları da değişmiş oldu.

Türksat 4A’nın katılımıyla birlikte şimdi çanak antentenlerini 42 derece Doğu boylamına çevirmiş olanlar daha fazla kanala erişim şansına sahip olacak. Ayrıca Türksat 4A’ya geçişle birlikte yeni HD kanallarının da yayına başladığını görüyoruz. Habertürk, Bugün TV, Kanal A gibi haber kanallarının yanı sıra Fox, Samanyolu, Show TV gibi ulusal kanallar da Türksat üzerinde HD yayına geçmiş oldu. Türksat’ın güncel frekans listesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni frekansların tümünü elle girmek çoğu kullanıcı için zahmetli olacaktır. Uydu alıcınızda 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerini girerek ve sonrasında ?Şebeke Taraması? yaparak yeni TV ve radyo kanallarının kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoblog'un haberine göre eğer uydu alıcınız Türksat Kanal Güncelleme Sistemi uyumluysa, frekans güncelleme işlemleri otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca Türksat üzerinden yayın yapan D-Smart da, frekans değişikliklerinin otomatik olarak yansıtılması için kullanıcılarına uydu alıcılarını 1 numaralı kanalda açık olacak şekilde bırakmalarını tavsiye ediyor.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle