GeriTeknoloji İşte Apple'ın kıpkırmızı iPhone'u
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Apple'ın kıpkırmızı iPhone'u

İşte Apple'ın kıpkırmızı iPhone'u

Apple, kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı yeni nesil iPad'leriyle birlikte ortaya çıkardı. Apple'ın kırmızı renkte iPhone satışa sunmasındaki amaç ise müşterilerin Global Fund'a katkıda bulunmaları ve dünyayı AIDS'siz bir geleceğe bir adım daha yaklaştırmaları... Peki kırmızı iPhone'ların mevcut iPhone'lardan rengi dışında başka bir farkı var mı?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın kırmızı modelleri bugün görücüye çıktı. Apple'ın AIDS'le savaş için tercih ettiği kırmızı renkli bu iPhone modellerini alanlar, ödedikleri parayla hem iPhone almış olacak; hem de AIDS'le savaşan Global Fund'a destek verecek.

Mevcut iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerden rengi dışında bir farkı bulunmayan kırmızı iPhone'larla ilgili konuşan Apple'ın CEO'su Tim Cook, şu sözleri kaydetti:

“Kırmızı renkteki bu özel sürüm iPhone, (RED) ile işbirliğimizi onurlandıran, bugüne kadarki en büyük (PRODUCT)RED teklifimiz ve bu ürünü müşterilerimizin elinde görmek için sabırsızlanıyoruz."

(RED) CEO'su Deborah Dugan ise şu noktaya dikkat çekti: "Apple, Global Fund’ın dünya genelinde en büyük kurumsal bağışçısı. (RED) ile işbirliğinin bir parçası olarak 130 milyon doların üzerinde katkı sağladı."

İşte Appleın kıpkırmızı iPhoneu

(RED)’in kritik önemdeki çalışmaları, dünyanın HIV pozitif nüfusunun üçte ikiden fazlasının yaşadığı Sahra Altı Afrika’da hayat kurtaran HIV/AIDS programlarına erişim sağlıyor. (RED) tarafından elde edilen paranın tamamı doğrudan Global Fund HIV/AIDS bağışlarına gidiyor. Bu bağışlar test yapılmasında, danışmanlık hizmeti verilmesinde, tedavide ve virüsün anneden çocuğa geçişini ortadan kaldırmaya özellikle odaklanan önleme programlarında kullanılıyor. 2006 yılında kurulan (RED), o tarihten bugüne Global Fund için 465 milyon doların üzerinde gelir yarattı ve bu paranın 130 milyon dolardan fazlası tek başına Apple’dan sağlandı.

Kırmızı iPhone 7'yi satın almak için ödenmesi gereken ücret en düşük depolama için 4.299 TL, iPhone 7 Plus modelinde ise 4.949 TL olarak belirlenmiş durumda.

24 Mart saat 18:01’den itibaren sipariş verilebilir hale gelecek olan Kırmızı iPhone 7, bugün itibariyle n11.com üzerinden ön sipariş yoluyla da alınabiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle