GeriTeknoloji İşte Apple'ın en pahalı cihazı: 119 bin TL'ye iMac Pro!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Apple'ın en pahalı cihazı: 119 bin TL'ye iMac Pro!

İşte Apple'ın en pahalı cihazı: 119 bin TL'ye iMac Pro!

Apple'ın 7'den 70'e tüm ürünlerine dün akşam itibariyle zam geldi; yeni iPhone'ların Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı; ancak bu fiyatların 10 bin TL'yi çok rahat bir şekilde aşacağını söylemek yanlış olmaz. Peki Apple'ın en pahalı cihazının 119 bin TL'ye satılan bir iMac modeli olduğunu biliyor muydunuz?

iMac Pro, fiyatıyla Apple'ın en pahalı cihazı oldu. Dün akşamki zamla birlikte fiyatı rekor üstüne rekor kırdı. Geçen yıl sonunda tanıtılan ve bu yılın ilk ayında ülkemizde de satışa sunulan iMac Pro serisinin en üst konfigürasyonu 70 bin TL civarındaydı. Ne var ki şu anda son güncelleme ile 118 bin TL seviyesine çıkıyor.

Geçmiş yıllarda bir ev fiyatına denk geldiği şeklinde esprilere konu olan 100 bin TL üzeri bandı, artan dolar kuru nedeniyle yaklaşık 16 bin dolar civarına tekabül ediyor. iMac Pro ilk çıktığında en üst konfigürasyon 17 bin dolar civarındaydı.

119 bin TL ödeyerek sahip olacağını iMac Pro konfigürasyonu ise 18 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 128GB DDR4 ECC bellek, 16GB HBM2 bellekli Radeon Pro Vega 64, 4TB SSD, Magic Mouse 2, Magic TrackPad 2, VESA montaj adaptörü barındırıyor. Final Cut Pro X ve Logic Pro X isterseniz fiyat 2200TL daha artıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle