GeriTeknoloji İstanbul'da bir Media Markt daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da bir Media Markt daha

İstanbul'da bir Media Markt daha
refid:13140675 ilişkili resim dosyası

2007 yılından beri yeni mağazalar açıp büyümesini sürdüren Media Markt'ın son adresi neresi?

2007 yılında ilk olarak Ümraniye'de açılan, Avrupa'nın dev teknolojik market zinciri Media Markt, iki yıldan bu yana sürdürdüğü yatırım ataklarına hız kesmeden devam ediyor. En son Media Markt mağazasının adresi ise Pendik Pendorya Alışveriş Merkezi. Yarın (8 Aralık 2009) kapılarını açacak olan ve toplam 4.800 metrekare alanda kurulan Pendik Media Markt'ın 8 Aralık'taki açılışı öncesinde Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yaşanan ekonomik krize rağmen, 2009 sonuna kadar toplam 15 Media Markt'a ulaşacaklarını belirten Topatan, 100.000 metrekare alan ve 1.300 istihdam sözünü tutacaklarının altını çizdi.

7 Aralık Pazartesi günü, Pendik Media Markt içerisinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Nuri Topatan, "Avrupa'nın en hızlı büyüyen Media Markt zinciri, Türkiye'deki Media Markt'lar oldu. Biz, bu harika sonucu "bakmadan almayan" müşterilerimize borçluyuz. Müşterilerimiz, Media Markt'ları ziyaret ederken, tüm dünya markalarına, en geniş ürün gamı ve en düşük fiyatlarla ulaşabileceğini çok iyi biliyor. Türkiye'de geride bıraktığımız iki yıldan bu yana yaptığımız tüm reklam kampanyalarında bu kadar sıradışı olmamızın sebebi, müşterilerimizi her şeyden değerli görüyor olmamızdır. Müşterilerimizin kısıtlı imkanlarla yüksek fiyatlarda bir ürünü satın almalarına göz yummak bize yakışmazdı.

Biz, Media Markt ekibi olarak bu gerçeği en yüksek sesle haykırmak için teknoloji tutkunlarının bize kolaylıkla ulaşabileceği en merkezi noktalarda Media Markt'lar açtık ve müşterilerimizi büyük bir dertten kurtardık. 8 Aralık 2009 tarihindeki Pendik açılışımızda da toplam 50.000 ürün sergileyeceğiz. Müşteri şunu artık çok iyi biliyor ki, herkes mağaza açar ama kimse Media Markt açamaz." dedi.

"Media Markt 2010 yılında pazarın lideri olacak"

Türkiye'deki Media Markt'ların iki yılını ve teknoloji perakendeciliği sektörünü değerlendiren Media Markt Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, "Media Markt, fırtınayı arkasına aldı ve durdurulamaz bir hızla nihai hedefine doğru koşuyor. Teknoloji perakendeciliği pazarını düşünürsek, Media Markt, en düşük fiyat politikasını en bol ürün seçeneği ile sunan Türkiye'nin ilk ve tek teknolojik market zinciri olarak, 2010 yılında sektörün en hızlı büyüyen, açık ara lider markası olacak. Krize rağmen devleşen bir teknoloji perakendecisi olarak, yepyeni umutların ülkemizi beklediği 2010 yılında, bir çok Media Markt açarak Türkiye'nin neredeyse tamamına yakınında teknoloji severlerin tek adresi olmaya devam edeceğiz" dedi.

"Müşteri diğerlerinin mağazalarına değil, akın akın Media Markt'a geliyor..."

Media Markt olarak Türkiye'deki sıradışı büyüme stratejilerinden hiçbir koşulda taviz vermeyeceklerini vurgulayan Nuri Topatan, "Son 10 yılı baz alırsak, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de, teknolojik ürünlere ve internete yönelik yoğun bir talep söz konusu. Teknolojik ürünlere merakı olan ciddi bir hedef kitle ve bir pazar var. Müşterinin tercihleri ile birlikte, teknoloji perakendeciliğindeki rekabet daha da kızışıyor. Dolayısıyla, elektronik perakendeciliği sektöründe lider firmalar Türkiye pazarına girme kararı alıyorlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle