GeriTeknoloji İstanbul Maratonu'nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Maratonu'nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!

İstanbul Maratonu'nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!

Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım sürüyor. Anadolu yakasından Avrupa yakasına koşarak (ya da pek çoğumuzun yaptığı gibi, yürüyerek) geçme fırsatını bu sene de kaçırmak istemeyenler 11 Kasım pazar günü yapılacak İstanbul Maratonu için kayıt yaptırmaya devam ediyor. Diğer yandan maraton için Apple Watch'la kendi performansınızı da ayrıntılı olarak görebilir, daha programlı bir koşu yapabilirsiniz.

watchOS 5 ile gelen yeni koşu özelliklerini ele alalım: Örneğin Tempo. Dış Koşu antrenmanında tempo uyarısı seçeneği bulunuyor. Önce bir tempo hedefi seçiyorsunuz. Sonra Apple Watch bileğinizde hissedeceğiniz bir dokunuşla seçtiğiniz temponun üstünde mi yoksa altında mı olduğunuzu size haber veriyor.

Periyodik hız. Koşu antrenmanlarınızda artık sadece ortalama hızınızı değil periyodik hızınızı da ölçebiliyorsunuz. Periyodik hızınızı bir önceki kilometreyi tamamlama sürenizi gösterir.

Kadans. watchOS 5 ile, koşu yaparken bir dakikada attığınız adım sayısını görebiliyorsunuz. Optimum kadansınızda koşmanız verimliliğinizi artırmaya ve sakatlanma riskinizi azaltmaya yardımcı oluyor.

İstanbul Maratonunda performansınızı akıllı saatinizle ölçün

Koşu sırasında Apple Watch’u olan diğer ekip arkadaşlarınıza telefon aramalarından daha hızlı ve mesajdan daha kişisel mesajlar gönderebilir, yerini bildirebilisiniz.

Walkie-Talkie uygulaması, Apple Watch’u olan herkesle eğlenceli yollarla bağlantı kurmaya da imkan veriyor. Bas, konuş. Dinlemek için bırak. Walkie-Talkie özelliğini kullanabilirsiniz.

Koşu sırasında Apple Watch ile birlikte Apple Music’teki 50 milyondan fazla şarkı ve Podcast’leri dinleyebilirsiniz.

İstanbul Maratonunda performansınızı akıllı saatinizle ölçün

Nike+Run Club rehberli koşu uygulamasından Fitwell’e, Sweaters’tan Meditasyon’a Apple Watch’undan ya da iPhone’undan takip edebileceğiniz uygulama seçeneklerine ulaşmak için App Store’daki “Gelecek maratona hazırlan” koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Peki ya zihniniz bu 10 kilometrelik serüvene hazır mı? Bu uygulamalar sayesinde koşuya birkaç gün kala konsantrasyonunu artırabilir, zihinsel dayanıklılığını en üst seviyeye taşıyabilirsiniz. “Zihnini maratona hazırla” koleksiyonuna göz atmak için buraya tıklayın.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle