GeriTeknoloji iPhone X satmıyor, peki şimdi ne olacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPhone X satmıyor, peki şimdi ne olacak?

iPhone X satmıyor, peki şimdi ne olacak?

Son günlerde iPhone X'in satışlarının iyi gitmediğine dair dedikoduların arasına şimdi de bu rapor eklendi!

iPhone X'in satış tahminleri son aylarda pek olumlu görünmüyor. Fiyat kesintisi yapılacağına dair dedikoduların yanında birkaç analistin iPhone X'in yerini bir Plus modeline bırakacağını ve iPhone X üretiminin durdurulacağını söylediğini duymuştuk. Şimdi ise yeni bir rapor, Apple'ın iPhone X'in birinci çeyrekteki üretimini yarıya düşürmüş olabileceğini söylüyor.

Nikkei Asia'dan gelen rapora göre Apple, sağlayıcılarına üretimi 40 milyon birimden 20 milyon birime düşüreceğini söyledi. Herhangi bir kaynak göstermeyen rapor, bu üretim kesintisinin dünya çapındaki vasat satışlar olduğunu iddia ediyor. Nikkei'ye göre iPhone X bileşen üreticileri, bu durum karşısında milyar dolarlara ulaşan kayıplara ulaşabilir ve bazı ekran üreticileri, yakın gelecek için OLED'e kuşkuyla bakmaya başlayabilir.

iPhone X'in yüksek fiyatının Samsung tarafından üretilen OLED ekranlardan kaynaklandığı düşünülüyor. iPhone X Plus dedikoduları ortada dolaşmaya başlasa da, firmanın bu modelin bir LCD sürümünü de üreteceği iddia ediliyor.

Apple'ın çeyrek verilerini 1 Şubat'ta yayınlaması bekleniyor ancak BTIG analisti Walter Piecyk, Apple'ın şu anki çeyrek gelirlerinin tahminlerin 8 milyar dolar altında çıkabileceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 9 İLGİNÇ APPLE GERÇEĞİ

İzlemesi dahi insanı sinir krizine sokan oyun!Super Mario'ya benzeyen grafikleriyle ve geçmesi neredeyse imkansız bölümleriyle insanları çileden çıkaran Trapadventure 2 oyunu kısa sürede fenomen oldu. Her an bir yerlerden çıkan engeller karşısında karakteri hayatta tutmaya çalışmak deveye hendek atlatmaktan daha zor!

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle