GeriTeknoloji iPhone 5 internette de rekor kırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPhone 5 internette de rekor kırdı

iPhone 5 internette de rekor kırdı
refid:21446663 ilişkili resim dosyası

ABD’li araştırma şirketi Experian Hitwise tarafından yapılan araştırma, son bir haftada internette yapılan her bin sorgunun birinin iPhone 5’le ilgili olduğunu ortaya koydu.

Bu rakamın iPhone  4S hakkında yapılan sorgulamalardan 19 kat daha fazla olduğunu açıklayan Experian Hitwise, genel olarak iPhone hakkında yapılan aramaların yüzde 25’lik kesiminin de iPhone 5’le ilgili olduğunu belirtti.

Yapılan araştırma, haftalar bazında iPhone 5 sorgulamalarının da son günlerde yüzde 42 arttığını ortaya koydu.

Apple’ın bugün yapacağı lansmanla duyurulacak yeni iPhone’a müşteriler kadar ekonomistler de yüksek ilgi gösteriyor. Zira JPMorgan analisti Michael Feroli, iphone 5 satışlarının dördüncü çeyrekte ABD’nin GSYİH’sini 3.2 milyar dolar artıracağını ifade etmişti. Öyle ki bu rakam yıllık bazda ABD ekonomisinin dördüncü çeyrekte GSYİH’sinin yarım puan artması anlamına geliyor.

AY SONUNA KADAR 12 MİLYON SATACAK

iPhone, Apple’ın gelirinin yarısına katkıda bulunurken, kârının büyük bir çoğunluğunu da sağlıyor. Bu yüzden bu akşam Cook’un hem Wall Street hem de tüketicilerin başını döndürmesi bekleniyor.

Uzmanlar aslında yeni iPhone’nun akıllı telefon donanım teknolojisinde çığır açmasını beklemiyor ama Wall Street analistleri Apple’ın sadece Eylül ayında 10- 12 milyon adet ürün satmasını bekliyor.

 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle