GeriTeknoloji iPhone 4 rekorlar kitabında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPhone 4 rekorlar kitabında

iPhone 4 rekorlar kitabında
refid:17808951 ilişkili resim dosyası

iPhone 4 ve App Store sonunda Guinness rekorlar kitabına da girdi! Peki ama hangi rekorla?

iPhone 4 ve App Store Guinness Dünya Rekorları'nı sildi süpürdü. Dünyanın en hızlı satan taşınabilir oyun sistemi olarak adını Guinness Rekorları'na adını yazdıran iPhone 4 birçok kişiyi de şaşırttı. Guinness Rekorları'nın oyun alanıyla ilgilenen Guinness World Records 2011 Gamer's Edition'da App Store da dünyanın en popüler uygulama marketi oldu.

İlk günde 1.5 milyon adet satan iPhone 4 kendisine en hızlı satan taşınabilir oyun makinesi ünvanını kazandırırken, PSP'nin 200 binlik satışının üzerine çıktı. Ayrıca 2004'te yayınlanan Nintendo DS de bir haftada 500 bin adet satmıştı.

App Store ise üç ayrı ödül topladı; yayınlandığından beri 6.5 milyar indirme sayısıyla "en popüler uygulama marketi" ödülü, 37,362 indirilebilen oyunla "internetten indirililebilen en büyük oyun mağazası" ödülü ve ilk çıktığında 500 uygulamanın 145'inin oyun olmasıyla "ilk çıktığında en çok oyunu bulunan sistem" ödülü.

Bunların dışında iPhone'la ilgili olarak, Angry Birds, Plants vs. Zombies, Tap Tap Revenge, Frotz ve Enigmo da Guinnes Rekorları'na adlarını yazdıran isimler oldu.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle