GeriTeknoloji iPad'lerde büyük değişim: Home butonu gidiyor, Face ID geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iPad'lerde büyük değişim: Home butonu gidiyor, Face ID geliyor

iPad'lerde büyük değişim: Home butonu gidiyor, Face ID geliyor

Yeni iPad modellerinde kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yepyeni bir özellik geliyor. iOS 12 beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, yeni nesil iPad'lerin Face ID teknolojisiyle çalışacağını ortaya koyuyor.

Apple'a yakın kaynaklardan internete sızdırılan son ekran görüntüsüne göre Face ID teknolojisi, iPhone X'lerin ardından yeni nesil iPad'lere geliyor. Görüntüye bakıldığında bunun sadece bir iddia olmadığı da söylenebilir.

Diğer yandan bu yeni sızıntılar, iPad’in kilidini iPhone X ile açmayı sağlayan bir özelliği işaret edebileceği de belirtiliyor. Şirket Apple Watch ile Mac’in kilidini açma imkanı sunsa da, buna pek ihtimal verilmiyor. Kurulum arayüzünün varlığı, Apple’ın Face ID sistemine sahip bir iPad çıkarma ihtimalini yukarıya çekiyor. Dolayısıyla Face ID’li iPad’in yakında resmiyet kazanma ihtimali biraz daha kuvvetleniyor.

iPadlerde büyük değişim: Home butonu gidiyor, Face ID geliyor

Apple iOS 12 ile birlikte iPhone X ve iPad’in hareketle kontrol özellikleri arasında mesafeyi kısaltıyor. Artık iPad’lerde Kontrol Merkezi’ne ekranın sağ üst köşesinden aşağıya doğru sürükleme hareketi yaparak erişilebilecek. Dock’tan yukarıya doğru sürükleme hareketi yapıldığında ise kullanıcılar ana ekrana yönlendirilecek. Saatin ekranın sol üst köşesine taşınması ise yeni iPad’de çentiğin bulunacağı konusunda güçlü bir ipucu veriyor.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle