GeriTeknoloji Instagram karanlık mod İOS için nasıl yapılır? Dark mode nasıl açılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Instagram karanlık mod İOS için nasıl yapılır? Dark mode nasıl açılır?

Instagram karanlık mod İOS için nasıl yapılır? Dark mode nasıl açılır?

Instagram kullanıcılarının merakla araştırdığı karanlık mod özelliği, İOS işletim sistemindeki özellikler kısmında yer alan bazı işlemlerle kolayca açılabiliyor. Dark Mode olarak bilinen ve dilimizde Instagram karanlık modu olarak bilinen gece teması, parlaklıkların etkisini düşürdüğü için cihazın göz yormasını da engelliyor. Peki, Instagram karanlık modu nasıl açılır? İşte, dark mode kullanmak isteyen kullanıcılar için kolay adımlar

Instagram'da gece modu, karanlık mod ya da dark mode olarak tanımlanan kara tema, iOS cihazlarda da kullanılabilecek. iOS 13'te kullanılabilen İnstagram karanlık mod özelliği, çok basit birkaç adımda kolayca açılabiliyor. Peki, Instagram karanlık mod uygulaması nasıl kullanılır? İşte, gece modu ve dark mode olarak da bilinen iOS karanlık mod özelliği hakkında detaylı bilgiler

iOS 13'TE INSTAGRAM KARANLIK MOD NASIL YAPILIR?

Sadece İOS 13'te geçerli olan Instagram karanlık modu, daha koyu bir görünüm için ekranınızdaki renkleri ayarlar. Instagram için Karanlık Modu açmak için, iOS veya Android cihaz ayarlarınıza gidin.

Aklınızda bulundurun: Cihazınızın işletim sistemini, Instagram uygulamanızın yanı sıra iOS 13 veya Android 10 ile güncellemeniz gerekir. Cihazınızın ayarlarında Karanlık Modu açarak, Sadece Instagram'da değil, çeşitli uygulamalarda Karanlık Modu etkin görebilirsiniz.

iOS 13 cihazınızda karanlık modu açmak için;

Ayarlar > Ekran ve Parlaklık'a gidin.

Koyu Mod'u açmak için Koyu'yu seçin.

Koyu Mod'u Denetim Merkezi'nden açmak veya kapatmak için aygıtınızın sağ üst köşesinden aşağı çekin ve parlaklık denetimini  basılı tutun. Ardından, Koyu Mod Açık  veya  Koyu Mod Kapalı'ya dokunun. Koyu Mod'u gün batımında veya belirli bir saatte otomatik olarak açılacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık'a gidip Otomatik'i seçin. Seçenekler'e dokunarak Koyu Mod için bir zamanlama ayarlayın.

KARANLIK MOD İÇİN MANUEL ETKİNLEŞTİRME

Örneğin karanlık bir odaya veya sinema salonuna girdiğinizde Denetim Merkezi’ndeki yeni düğmeye dokunarak Koyu Mod’u kolayca açıp kapatabiliyorsunuz.

KARANLIK MODU PROGRAMLAMA

Koyu Mod’u belirli bir zamanda veya güneşin doğuşuna ve batışına göre açılıp kapanacak şekilde ayarlayın. Böylece, gece dışarıdayken veya yatmadan önce iPhone daha rahat kullanılabiliyor.

 

DUVAR KAĞITLARI

Koyu Mod için optimize edilmiş yeni duvar kağıtları, açık ve koyu arasında geçiş yaptığınızda otomatik olarak değişiyor.

 

SİSTEM ENTEGRASYONU

Koyu Mod, uygulamalar ve ayarlardan sistem düzeyindeki görünümlere kadar, iOS’in tamamına entegre edilmiştir.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle