GeriTeknoloji iOS 12: Face ID artık iki farklı yüzle çalışacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

iOS 12: Face ID artık iki farklı yüzle çalışacak

iOS 12: Face ID artık iki farklı yüzle çalışacak

WWDC 18 etkinliğinde ortaya çıkan iOS 12, pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bunlardan en dikkat çekenlerden biri de Face ID teknolojisinin artık iki farklı yüzü destekleyecek olması!

Face ID ile kullanıcıların işi hayli kolaylaştı. Şimdilik sadece iPhone X'lerde çalışan bu özel teknoloji sayesinde kullanıcılar artık parmak iziyle de uğraşmayıp doğrudan yüzlerini telefona göstererek ekran kilidini açabiliyor. Loş ışıkta dahi hayli başarılı bir şekilde çalışan Face ID, iOS 12 ile birlikte yepyeni bir özellik daha kazanıyor. 

Akıllardaki soru ise şu: Face ID'nin iki farklı yüzü desteklemesinin sebebi ne? Zaten iPhone X'lerin sahibi bir kişiyken neden bir başka yüze daha ihtiyaç duyulsun? Bunun en önemli sebebi kullanıcıların şapkalı veya gözlüklü şeklinde farklı görünümleri söz konusu olduğunda da artık telefon ekran kilidinin açılabilmesine olanak vermesi.

Diğer yandan iOS 12 ile birlikte Face ID teknolojisi iPad'lere de geliyor. Yani home butonsuz iPad'ler de çok yakında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle