GeriTeknoloji İnternetsiz çalışmayan işletim sistemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternetsiz çalışmayan işletim sistemi

İnternetsiz çalışmayan işletim sistemi
refid:13019769 ilişkili resim dosyası

İnternetsiz bu işletim sistemini kullanamayacaksınız. İşte karşınızda yepyeni bir işletim sistemi...

Bilindiği gibi Google, çeşitli yelpazedeki web servisleriyle milyonlarca kullanıcıya ulaşırken, Android işletim sistemiyle de mobil telefon kullanıcılarını da kendisine çekmesini bildi.

Ancak bugünlerde Google'ın tatlı bir telaşı var. Gelecek yıl kullanıcılara sunulması beklenen Google'ın yeni işletim sistemi Chrome OS, tamamen web tabanlı bir işletim sistemi olacak. Netbook'larla birlikte kullanıcılara ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Google yetkilileri, bu amaç doğrultusunda netbook üreticileriyle görüşmelerin devam ettiğine dikkat çekti.

Yine Google'dan yapılan son açıklamaya göre Chrome OS'u kullanmak tıpkı TV kontrolü gibi son derece kolay ve sorunsuz olacak. Sadece birkaç saniye içerisinde açılabilecek olan Chrome OS, internet bağlantısı olmayan bilgisayarlarda çalışmayacak; fakat USB hafızalardan veriler doğrudan bilgisayarlara aktarılabilecek.

Android'e benzer şekilde içerisinde Google arama motoru, Gmail, Google navigasyon servisi, online uygulamalar (GoogleDocs gibi), sosyal network (Google Wave) ve bunun gibi web üzerinden kullanılabilen birçok Google servisi de Chrome OS'la birlikte kullanıcılara sunulacak.

Web tarayıcı altında çalışacak olan Chrome OS, farklı yonga ve donanım sürücülerini de destekleyecek ve kullanıcılara ücret karşılığında ulaşmayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle