GeriTeknoloji İnternet yasakları meclis görüşmeleri gergin başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternet yasakları meclis görüşmeleri gergin başladı

İnternet yasakları meclis görüşmeleri gergin başladı
refid:25566021 ilişkili resim dosyası

İnternet yasaklarının yer aldığı torba kanunun Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri gergin başladı. Komisyonun başlangıcında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na yeni personel alımı ile ilgili önergelerin görüşülmesi gündeme geldi.

Muhalefet milletvekilleri getirilen önergelere itiraz ederken; CHP'li İzzet Çetin "Bu torba bile değil, çuval kanun. Biz bile anlamıyoruz...Getirdiğiniz önergelerle ilgili acaba içinde ne varsa kuşkusu var" derken; BDP'li Hasip Kaplan "Bu öngergelerde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na yeni personel alımı var. Bunlar 4 saatte internete müdahale edecekse ne elemanı olacak, bilmek isteriz. MİT'ten mi alacaksınız TÜBİTAK'tan mı alacaksınız" diye konuştu.

Kaplan sözlerini "Benim aklıma bu yasayla birlikte gizli dinleme, şantaj kasetleri paralel devlet geliyor. Türkiye'nin gündemi olan konular geliyor. Bu torba kanunun içinde internet twitter, facebook herşeyi yasaklayan maddeler var. Personel alımından bahsediyorsunuz, domates mi alıyorsunuz, patlıcan mı alıyorsunuz, elma mı alıyorsunuz" diyerek sürdürdü.

Ayrıntılar geliyor...

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle