GeriTeknoloji İnternet duraklara taşınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternet duraklara taşınıyor

İnternet duraklara taşınıyor
refid:12321301 ilişkili resim dosyası

Otobüs durakları, yakın bir gelecekte sadece yolcu indirme bindirme yeri değil aynı zamanda kablosuz internet erişim noktası olacak.

ABD'deki San Francisco belediyesi, şehri kablosuz internet ağı ile kaplamak için otobüs duraklarını kullanacak. Güneş enerjisi elde etmek için çatısı güneş panelinden oluşacak yeni nesil otobüs durağı, aynı zamanda internet erişimi de sağlayacak ve güneş enerjisinden dolayı bu hizmeti enerji kesilmeksizin gerçekleştirecek. Duraklarda internet erişimi olacağı için kiosk yerleştirilerek interaktif hale de getirilebilecek.

Belediye, 2013 yılına kadar tanesi 30 bin dolar olan söz konusu otobüs duraklarından ilk etapta 360 tanesini, şehrin farklı yerlerine yerleştirecek. Bu duraklar yılda 43 bin watt elektrik üretmiş olacak. Led ampullerle aydınlatılacak duraklar, saatte 336 watt tüketen florasan ampuller yerine sadece 74,4 watt elektrik tüketimi de sağlayacak.

Söz konusu duraklar, yüzde 75 geri dönüşüm malzemeden yapılacak ve bu malzemelerin yüzde 40'ı da polikarbon denilen ışık geçirgenliği cama yakın, ısıya, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye dayanıklığı yüksek, gıdaya uygun, şeffaf plastik malzemeden oluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HER TELDEN YEPYENİ DUVAR KAĞITLARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle