GeriTeknoloji Facebook ve İnstagram düzeldi mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Facebook ve İnstagram düzeldi mi?

Facebook ve İnstagram düzeldi mi?

Dünya çapında birçok kullanıcısı bulunan Facebook ve İnstagram'da, akşam saatlerine doğru kullanıcılar fotoğraf yükleme sorunu ile karşılaştı. Dünya çapında Facebook ve İnstagram sorun yaşanıldığı öğrenilirken konuya dair açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan geldi. Peki, Facebook ve İnstagram düzeldi mi? İşte, o konuya dair detaylar.

Dünyaca ünlü sosyal medya paylaşım platformları Facebook ve İnstagram, erişim sorunu nedeniyle binlerce kullanıcının merak ettiği konu oldu. Instagram ve Facebook'ta fotoğraf paylaşamama sorunu kullanıcıların Facebook ve İnstagram çöktü mü? sorusuyla ilgili araştırma yapmasına neden oldu. Avrupa'da sosyal paylaşım sitesi Facebook ile şirkete ait Instagram ve WhatsApp uygulamalarına erişimde sorun yaşandığı bildirildi. İşte, Facebook ve Instagram'da yaşanan fotoğraf paylaşım sorununa ilişkin bilgiler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşandığını belirterek, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.

Sayan, Twitter hesabından, sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

DÜNYA ÇAPINDA SORUN YAŞANIYOR

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden "downdetector.com" internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Facebook, Instagram ve WhatsApp'a (TSİ) 17.00 sularından itibaren özellikle Batı Avrupa'dan erişimde sorun yaşanmaya başladı.

Siteye Instagram için 10 bin 761, Facebook için 6 bin 341 ve WhatsApp için bin 630 kesinti raporu ulaştı.  Aksaklığa neyin sebep olduğu ve sorunun ne kadar süreceği bilinmiyor.  

Yetkililerden konuya dair bir açıklama gelmedi ancak sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında Instagram kullanıcıları sosyal medya uygulamasına giriş yapamıyor.Kullanıcılar farklı mecralar üzerinden sorgulamalarına devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda da Instagram WhatsApp ve Facebook'a 2 saat boyunca erişim sağlanamamıştı.

Arızadan en çok Avrupa kıtasında bulunan Fransa, Almanya, İngiltere etkilendi. İspanya, Yunanistan Polonya ve Norveç’te arızadan etkilenen ülkeler arasında.

 

Facebook ve İnstagram düzeldi mi

FACEBOOK VE İNSTAGRAM İÇİN KULLANICI YORUMLARI

Kullanıcılar Facebook ve İnstagram'da yaşanan problem hakkında Twitter üzerinden paylaşımlarını gerçekleştirdi. İşte, o paylaşımlardan bazıları;

@ceybeyonce
Bu instagram neden sürekli bozuluyor

@be8yza
instagram ve wp çöktü görseller açılmıyor twitter ağzını yüzünü yerim senin <3

@thehukumdar
#instagram çöktü kimse giremiyor boşuna panik yapmayın

@iremsularoz
İnternette sorun var diye mobil verimi kullanıyorum meğer #instagram çökmüş

@yesiljuliet
İnstagram bazıları için su ekmek gibi temel ihtiyaç olmuş baksanıza çöktü diye hemen sitem etmeler, sövmeler. Alt tarafı bir uygulama yahu sakin olun. #instagram

@Kerem221b
Gençler hem Twitter hem Instagram hem Whatsapp bir şeyler oluyor ortalık seri anlık yangın yeri

@neckdie
Valla #instagram kanki çökmüşün ama mesaj atan olmadığı için fark etmedim.... yine

@Deli1Kadin
40yilda bir Instagramda story paylaştım, onda da Instagram çöktü.. Lanetimi oraya da bulaştırdım zaaaar

@memoo2_8
#instagram dünya genelinde an itibariyle çöktü

@napiimsimdi
Whatsapp, Instagram, Twitter bunların hepsi bozukmuş bende niye mesaj atmıyo diyorum... yoksa böyle bir şey imkansız

Yorumları Göster
Yorumları Gizle