GeriTeknoloji Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası nedir?

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası nedir?

"Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu" şeklinde bir hata alıyorsanız yalnız değilsiniz; sizin gibi pek çok Instagram kullanıcısı da zaman zaman bu hatayla karşılaşıyor. Peki bu hata ne anlama geliyor? Çözümü var mı?

Instagram'da bazı zamanlar kullanıcılar çeşitli hata mesajlarıyla karşılaşıyor. Bunlardan en bilineni ise hiç şüphesiz "Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu" hatası... Bu hatayla karşılaşıyorsanız Instagram'ın size 'geç' yanıt vermeye başladığını anlayabilirsiniz. Yani Instagram teknik bir sorun yaşıyor ve geçici olarak sizin fotoğraf atmanızı veya paylaşılan fotoğrafları görebilmenizi engelliyor. 

Instagram, milyonlarca kişinin Instagram’ı kullanımını kolaylaştırmak adına, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu da demek olur ki bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yani siz bu hatayı alırken belki başka biri hatayı almaz. Yapmamız gereken ilk şey, sorunun bizim internetimizle alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu tarayıcımızdan Google’a gireriz, bir arama yaparız ve başarılı şekilde sonuçları görebilirsek, Internet bağlantımızda sorun yoktur. Eğer bizim Internetimizde sorun yoksa ve bu hatayı almaya hala devam ediyorsanız, yapmamız gereken en kolay yöntem VPN kullanımı olacaktır. Hepimizin aşina olduğu VPN/Proxy yapısı ile bu sorunu kolayca çözebiliriz. 1-2 saat sonrasında VPN ‘i kapatıp, Instagram’a bağlantıyı tekrar denerseniz, sorunun kalmadığını görebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hatanın %90 kaynağı Instagram’ın kendisidir ve sizinle bir alakası yok.

Eğer “Üzgünüz isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” alıyorsanız ve hesabınıza günlerdir giremiyorsanız:

instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapın.
Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun.
4-5 saat sonrasında hesabınıza Mobil Uygulama (Instagram) üzerinden giriş yaparak aktif edin.
Sorun büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle