GeriTeknoloji Instagram'da çok önemli değişiklik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Instagram'da çok önemli değişiklik

Instagram'da çok önemli değişiklik

Mark Zuckerberg'ün CEO olarak görevini sürdürdüğü Facebook'un sahibi olduğu Instagram'da büyük değişikliğe gidiliyor. Şirket, kullanıcıların görmek istedikleri video ve fotoğrafları iki farklı şekilde yönetmesi üzerine çalışıyor. Peki, bu iki seçenek ne?

Geçtiğimiz yıllarda Facebook, Instagram'da, kullanıcıların takip ettiği hesaplardan gelen fotoğraf ve videoları kronolojik sıraya göre sınıflandırmış ve birçok kullanıcı tarafından tepki almıştı. Facebook, yaptığı bu hamleyle, Instagram kullanıcılarının beğenisini yeniden kazanacak gibi duruyor. 

Son gelen duyumlara göre şirket, kronolojik akış yapısındaki değişikliği, bazı kullanıcılarda test ediyor. Instagram'da bu konu hakkında şu anki durum, algoritmalar üzerine kurulu yani kullanıcıların, ilgi çerçevesine göre sıralama yapılıyor. Kullanıcılar da bazı içerikleri kaçırdıklarından dolayı bu durumdan şikayetçi bir tavır sergiliyor. Kullanıcıların düşüncelerine önem veren şirket, eğer bu test sonucu başarılı olursa, hem algoritma tabanlı sistemi hem de kronoloji sıra sistemini sunacak. Bu sayede kullanıcılar, isterlerse algoritma tabanlı sistemi, isterlerse de kronolojik sıra sistemini kullanacak. 

 

Facebook’çular Instagram’cılara karşı!

Facebook’çular Instagram’cılara karşı!Ailelerin gözbebeği Facebook, gençliğin sesi Instagram’a karşı olursa neler olur? Hangi mecrada en çok neler konuşuluyor? Her Şey Hakkında Her Şey, edebiyat ve kahve seven Instagram’cılarla kedi köpek evi yapan Facebook’çuları karşılıklı olarak inceledi!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle