GeriTeknoloji Huawei'nin CEO'sundan telefon özrü!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Huawei'nin CEO'sundan telefon özrü!

Huawei'nin CEO'sundan telefon özrü!

Huawei, P10 ve P10 Plus'larda kullanılan farklı bellek modellerinin kullanıcıları rahatsız etmesi üzerine geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar yüzünden bir hayli eleştirilmişti. Huawei CEO'su bu durumdan dolayı kullanıcılardan özür diledi.

Huawei, P10 ve P10 Plus’ta tercih ettiği farklı bellekler yüzünden eleştirilere maruz kalmıştı. GizmoChina’da yapılan Androbench 5.0 testinde, P10 ve P10 Plus’ın RAM ile depolama performanslarında fark olduğu ortaya çıkmıştı. Bellek hızı bir telefonda 700 MB/s iken, diğerinde 250 MB/s olarak ölçülmüştü. Huawei, tüketicilerin bu şikayetini önlemek için mühendislerinin araştırmalara devam ettiğini belirtmişti. Sonrasında ise farklı belleklerkullanılması nedeniyle yavaşlama veya bozulma durumunun olmaması gerektiğini belirten resmi bir bildiri yayınlamıştı.

Huawei bu hatasını kabul etti ve mobil birim şefi Richard Yu kullanıcılarından özür diledi. Kişisel Weibo hesabı üzerinden açıklama yapan Yu, bu zamana kadar yaşanan tartışmalarda verdikleri cevabın ve takındıkları üslubun doğru olmadığını itiraf etti. Yu, gelecekte kullanıcıların istedikleri şeyi daha fazla göz önünde bulunduracağını söyledi. 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle