GeriTeknoloji Huawei kendi işletim sistemi için düğmeye bastı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Huawei kendi işletim sistemi için düğmeye bastı

Huawei kendi işletim sistemi için düğmeye bastı

Son zamanlarda çıkardığı cihazlarla akıllı telefon piyasasında önemli yer edinen Huawei, ABD ile yaşanılan sıkıntıyı sonlandırmak için çalışmalara başladı. Çin'li şirket kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Çinli üreticiler dahil olmak üzere akıllı telefonların büyük bir kısmı Android işletim sistemini kullanıyor. Daha önce Samsung ve Nokia gibi şirketler kendini işletim sistemlerini çıkarmış fakat başarılı olamamıştı. Şimdi de Huawei'den atak geldi. Çin'li şirket kendi işletim sistemini geliştiriyor.

Google işletim sisteminin dışına çıkmak büyük bir risk olsa da son zamanlarda gördüğü baskı ve ambargolara karşı B planı hazırlayan Huawei, kendi işletim sistemini geliştirdiğini açıkladı. şirket CEO'su Richard Yu "Kendi işletim sistemimizi hazırladık. Bu sistemleri artık kullanamayacağımız bir durumda, hazırlıklı olacağız. Bu bizim B planımız. Ama elbette Google ve Microsoft ekosistemleriyle çalışmayı tercih ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD ile yaşanılan sorunlara karşı önlem alan şirket, her ihtimale karşı kendi işletim sistemini geliştiriyor. Yıllar önce birçok teknoloji üreticisinden farklı işletim sistemleri görmüştük fakat hiçbiri başarılı olamamıştı. Akıllı telefon kullanıcılarının iOS ve Android'e iyiden iyiye alışmasıyla birlikte böyle bir adım atmak büyük bir risk taşıyor.

General Mobile GM 9 Plus yapay zekayla geliyorGeneral Mobile, Mobil Dünya Kongresi'nde iki yeni telefonunu duyurdu. Biri de en geniş ekranlı telefonu olan ve fotoğraflarında artık yapay zeka teknolojisinden faydalanan General Mobile GM 9 Pro modeli oldu. Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle