GeriTeknoloji Huawei Honor Türkiye'ye hacker şoku
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Huawei Honor Türkiye'ye hacker şoku

Huawei Honor Türkiye'ye hacker şoku

Bir Huawei markası olan Honor'un Türkiye'de kullandığı Instagram hesabı hack'lendi. Hack'lenmesiyle birlikte hesaptan Samsung'a ait görseller paylaşılırken, sorun uzun uğraşlar sonunda giderildi.

Dün akşam saatlerinde ilginç bir gelişme yaşandı. Huawei'nin bir alt markası olan Honor'a ait Türkiye'de kullanılan Instagram hesabı siber saldırıya uğradı. Profildeki bilgileri değiştirmekle işe başlayan saldırganlar, 'En iyi telefon Samsung -V' metnini girdi. Bununla da yetinmeyen hacker'lar Instagram hesabına Samsung'a ait pek çok görsel paylaştı.

Ayrıca bu hesap üzerinden Hikaye de paylaşmayı ihmal etmeyen siber saldırganlar 'Hapse gireceksin gibi mesajlar alıyorum, kim olduğumu saklamıyorum' türü açıklamalarda bulundu. 

Huawei Honor Türkiyeye hacker şoku

Elbette şunu hatırlatmakta fayda var: Türk Ceza Kanunumuzun (TCK) 244. maddesinin ikinci fıkrasına göre bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişiye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebiliyor.

Uzun saatler sonrasında ise Honor Instagram hesabı hacker'ların elinden kurtarıldı.

Twitter'da bir kullanıcı nasıl sessize alınır? | Teknoloji 101Teknoloji 101'in bu bölümünde Twitter'da bir kullanıcı nasıl sessize alınır bunu anlatıyor olacağız.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle