GeriTeknoloji HP'den yepyeni ürünler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HP'den yepyeni ürünler

HP'den yepyeni ürünler
refid:12987879 ilişkili resim dosyası

HP, orta ve büyük işletmelerdeki bilgisayar maliyetlerini büyük ölçüde düşüren yeni ince istemcilerinin ve sanallaştırma çözümlerinin lansmanını yaptı.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, ince istemci çözümleri alanında ürün tasarımı, kurulumu ve yönetimini uçtan uca sağlayabilen tek firmanın HP olduğunun altını çizerken, “İşletmelerin ve eğitim kurumlarının da bilgisayar altyapısı alanında kurulum ve yönetimi kolay olan alternatif çözümler aradığını” belirtti.

Artan müşteri memnuniyeti ve düşen maliyetler
İnce istemci çözümlerinin sağlayabileceği avantajlara iyi bir örnek ise New York merkezli JetBlue Havayolları. Geçtiğimiz günlerde BT altyapısını yaklaşık 1,400 HP İnce istemci ve 25 HP ProLiant Blade sunucu ile yenileyen JetBlue Havayollarının BT Operasyonları Müdürü Pat Thompson “Bu yaptığımız yatırımın önümüzdeki beş yıl içerisinde yaklaşık 5 milyon dolar tasarruf sağlamasını ve müşteri memnuniyetimizi önemli ölçüde artırmasını bekliyoruz.” dedi.

Yeni özellikler neler?
HP yeni ince bilgisayar platformları yeni performans ve değer düzeyleri sunuyor: HP devrim niteliğinde kullanım kolaylığı sağlayan ve son kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış yeni ince istemci platformlarıyla bilgi işleme farklı bir boyut getirdi. Yeni HP t5740 ve t5745 İnce istemci serileri sanallaştırma ortamlarında en İyi PC deneyimini sunacak şekilde tasarlandı. t5740 ve t5745 esnek seri ince istemcilerin en başlıca özellikleri:

* Intel Atom N280 işlemcilere ve GL40 yonga setleri ve bu sayede elde edilen güvenilir ve enerji tasarruflu bilgisayar deneyimi
* HP Esnek Seri İnce İstemciler kolay yükseltme için sekiz USB 2.0 portu ve opsiyonel PCI genişleme modülü 
* HP Esnek Serisi ayrıca uyulması zorunlu ENERGY STAR®, EPEAT Silver ve EuP Lot 6 şartlarını tamamıyla karşılıyor. 
* HP t5325 Essential Serisi ise, kurulum ve dağıtım deneyimini basitleştiren yeni bir arayüz ile tasarlanmış düşük maliyetli ve enerji verimli bir ince istemci. Bu seri yerel Web erişimi ve temel multimedya desteği sağlayan, sınıfında eşsiz özelliklerden oluşan bir birleşim sunuyor.
* Tüm yeni HP İnce İstemcilerin ortak özelliği, konfigürasyon ve yönetimi izlemesi kolay adımlardan oluşan kurulum araçları içermesi. Linux için ThinPro Kurulum Sihirbazı ve Windows için HP Easy Config yazılımı, müşterilere sadece birkaç tıklama ile sanal ortamları için doğru konfigürasyonları çabucak seçmelerinde yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak, HP ince istemcileri tek bir merkezi veri havuzundan binlerce ince istemciye kadar yeni bağlantıların, özelliklerin, düşük bant genişliğinde eklentilerin ve güncellemelerinin dağıtımını otomatik hale getiren yerleşik hizmet programları da içeriyor.

Yeni ürünler ve çözümler işletmelere neler sağlıyor?

* Citrix XenDesktop 4, Citrix XenApp, ve VMware View4’ü HP’nin sınıfının en iyisi HP ProLiant sunucuları, depolama aygıtları ve ince istemcileri portföyü ile birleştiren üç yeni istemci sanallaştırma mimarisi. Bu çözümler orta ve büyük ölçekte müşterilere performans, güvenilirlik ve hukuki uygunluk ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi ölçeklendirilebilir ve düşük maliyetli çözümler sağlıyor.
* HP’nin Kurumsal Hizmet Otomasyonu yazılım portföyünün bir parçasını oluşturan HP Client Automation 7.8, Windows® 7’yi tam olarak destekleyerek müşterilerin sanal bir masaüstü altyapısına kolayca geçiş yapmalarını ve tüm süreç boyunca onu yönetmelerini sağlayan kurum genelinde bir yönetim çözümüdür. Müşteriler ayrıca son kullanıcı ihtiyaçları zamanla değiştiğinde altyapılarını yeniden optimize etmelerine yardımcı olacak şekilde envanter ve kullanım bilgilerini de bu çözüm ile kolayca öğrenebilirler.
* HP Teknoloji Hizmetleri istemci sanallaştırmasına yeni hizmetleri ile, kuruluşların karmaşıklığı ve riski azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla sunduğu uygulama, destek ve eğitim imkanlarını da genişletti: 
* HP Transformasyon Deneyim Atölyesi müşterilerin sanallaştırma çözümleri için kendi stratejilerini geliştirmelerine, yüksek seviyede bir yol haritası belirlemelerine ve tek günlük bir oturum ile idari uzlaşma sağlamalarına yardımcı olur.
* HP İşletme Avantaj Atölyesi müşterilerin istemci sanallaştırma özelliğinin ticari faydalarını belirlemesini ve incelemesini sağlar ve aynı zamanda planlama aşamasına başlamadan önce yatırım gelirleri hedeflerini oluşturur.
* Geliştirilmiş HP Çözüm Mimarisi ve Pilot Servis ise net bir yol haritası, mimari ayrıntılı plan ve aşamalı uygulama stratejisi aracılığıyla istemci sanallaştırma çözümünün müşterinin altyapısına başarıyla entegrasyonunu sağlar.
* HP Kurumsal Hizmetler müşterinin uygulamalarını ve verilerini uzaktaki bir veri merkezinde barındırarak HP’nin istemci sanallaştırma çözümlerinin değerini daha da artırmaktadır

HP MultiSeat Bilgisayar Çözümü, IT bütçelerini artırmadan bilgisayar terminallerinin sayısını ikiye katlar

HP MultiSeat çözümü bilgisayar terminallerini artırarak, IT kurulumunu ve kişisel PC deneyimlerini basitleştirerek ve çevre üzerindeki etkisini azaltarak okullar ve küçük işletmeler de dahil olmak üzere kurumların bilgisayar bütçelerini düşürür. Kuruluşlar tek bir PC’nin artan işlem kapasitesini maksimum 10 eşzamanlı kullanıcıya bireysel, tam destekli ve lisanslı bir Microsoft Windows 7 işletim sistemi deneyimi sağlayarak hiçbir ek masraf yapmadan mevcut bilgisayar terminallerini maksimum iki katına çıkartacak hale getirebilirler. Bu çözüm aynı zamanda IT departmanının istemci yönetimi, bakımı ve yükseltmeleri için harcadığı zamanı da azaltır. HP MultiSeat yalnızca 2.5 watt güç tüketerek enerji maliyetlerini geleneksel masaüstü bilgisayarlara göre %80’e kadar düşürür.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle