GeriTeknoloji HP en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HP en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı

HP en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı

HP, profesyonellere yönelik geliştirdiği en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı.

HP şimdiye kadar üretmiş olduğu en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarı HP EliteBook Folio’yu tanıttı. HP EliteBook 1020’den yüzde 21 daha ince ve yüzde 15’e kadar daha hafif olan EliteBook Folio, 1kg’ın altındaki ağırlığı ve bir AA pilinden daha ince (12.4 mm) oluşuyla HP’nin şimdiye kadarki en ince ticari sınıf dizüstü bilgisayarı olma özelliği taşıyor.

EliteBook Folio, elmas şeklinde kesimli CNC alüminyum gövde ile bir araya getiren ve 12.5inch diyagonal ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar. Elite ailesindeki diğer aygıtlar gibi, EliteBook Folio da MIL-STD testlerini geçmek üzere tasarlanmış ve HP’nin 120,000 saatlik toplam test sürecinden geçti.

İş, gün boyunca farklı lokasyonlarda yaptığınız bir şey haline geldikçe, tipik bir dizüstünün 145 derecelik açısı üretkenliği kısıtlayıcı olabilir. Bunu çözmek için EliteBook Folio 180 derecelik açıya imkân veren uzun menteşeyle, cihazı tamamen düz bir şekilde açmayı olanaklı kılarak kullanıcılara esneklik sağlıyor. Cihaz aynı zamanda tam boy ve çokça kabul gören HP Premium Klavye ve farklı parmak hareketlerini destekleyen Windows 10 uyumlu clickpad ile gelirken Thunderbolt 3 destekli 2 USB-C girişi ile daha hızlı dosya aktarımı ve 4K kalitesinde görüntü sağlıyor. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak HP USB-C Travel Dock ile bağlanabilirliği daha da artırabiliyor.

HP en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı


EliteBook Folio’nun kenardan kenara cam ekranı aynı zamanda opsiyonel olarak Ultra HD (UHD) 4K ekranı ile çarpıcı detaylarıyla birlikte net görüntüler sağlıyor. Bu da 1 inç başına 352 piksel yoğunluğu ile mümkün oluyor. UHD paneli, yüzde 95 Adobe RGB gamını da mümkün kılarak resimleri daha canlı ve gerçek hayatta olduğu gibi yansıtıyor.

EliteBook Folio’nun geliştirilmesi sürecinde HP, tüm gün üretkenliğe ve performansa ihtiyacı olan kişiler için Microsoft ve Intel ile birlikte çalışarak sürücülere ince ayarlar çekerken performans ve pil optimizasyonunu da gerçekleştirdi. Windows 10 Pro ile gelen bilgisayarda performans ve verimlilik için 6. nesil Intel Core M vPro işlemci kullanıldı. Bu sayede EliteBook Folio’da güzellik, güç, fansız çalışma ve 10 saate kadar pil ömrü en uygun şekilde bir araya geldi.

HP’nin Elite serisindeki üst seviye masaüstüler, dizüstüler ve son zamanlarda duyurulan Elite x2’ye HP bugün 14” dizüstüler bilgisayarlar içerisinde dünyanın en ince (35.56cm) iş sınıfı dizüstünü HP EliteBook 1040 G3 ve HP EliteBook 800 G3 dizüstlerini de tanıttı. EliteBook Folio ile aynı ince ve hafif tasarımı sağlamak için, EliteBook 1040’ta da tamamen alüminyum elmas kesimli tasarım kullanıldı. HP, EliteBook 800 serisinde tamamen yenilenmiş gümüş magnezyum ve alüminyum gövde kullanarak daha ince, daha hafif ve dayanıklı bir tasarım ortaya koydu.

EliteBook 1040 ve EliteBook 800 serileri Windows 10 Pro, 6. nesil Intel Core vPro işlemci, PCIe Gen3 SSD ve DDR4 bellek ile geliyor. Bütün cihazlarda Bang&Olufsen ses, HP Gürültü Düşürücü yazılımlar ve HP Clear Sound Amp ile Skype for Business gibi uygulamalara uygun deneyimler sunuluyor. EliteBook 800 serileri 12.5-inch, 14.0-inch ya da 15.6-inch diyagonal HD, FHD, QHD ve UHD ekran seçeneklerine sahip iken EliteBook 1040’ta FHD ve QHD ekran seçenekleri bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle