GeriTeknoloji Hotspot Shield VPN kullananlara çok önemli uyarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hotspot Shield VPN kullananlara çok önemli uyarı

Hotspot Shield VPN kullananlara çok önemli uyarı

Geçen sene bazı davranışlarıyla çok tartışılan Hotspot Shield'da firmanın yüzünü kızartacak bir güvenlik açığı çıktı!

Popüler VPN sağlayıcısı Hotspot Shield, konumunuzu ortaya çıkartabilen bir güvenlik açığıyla yine sıkıntılı günler geçiriyor.

Güvenlik araştırmacısı Paulos Yibelo'nun keşfettiği sorun, kullanıcının bulunduğu ülkeyi, Wi-Fi ağ adını ve bazı hassas bilgileri açığa çıkarabiliyor. Yibelo'ya göre bu bilgiyi kullanan üçüncü partiler, kullanıcının tam olarak nerede bulunduğunu keşfedebilirler. İddiaya göre bazı durumlarda kullanıcının gerçek IP adresini belirlemek de mümkün olabiliyor.

Amacı kullanıcıları daha güvenli hale getirmek ve internette iz bırakmamanızı sağlamak olan bir VPN hizmetinin böyle bir güvenlik açığı içermesi, elbette sağlayıcı için utanç verici bir durum. Sorunun var olduğu, ZDNet tarafından da bağımsız olarak doğrulanmış bulunuyor.

OpenVPN'in CEO'su Francis Dinha, kullanıcılara "sadece giden bağlantılara ve oturumlara izin veren VPN'ler" bulmalarını öneriyor. Dinha, cihaza proxy sunucusu kuran VPN hizmetlerinden uzak durmanızı tavsiye ediyor, çünkü proxy'ler gelen bağlantılara ve oturumlara izin veriyorlar. Gelen bağlantılar ise cihazınıza erişim sağlamakta kullanılabiliyor.

Hotspot Shield, kullanıcı verilerini sakladığı ve bu verileri daha iyi reklam sunmak için kullandığı için geçen yaz aylarında da gündeme oturmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 36 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

Hastalara 24 saat bakım sağlayan dijital hayvanlarABD'de kullanıma giren yeni bir hizmet, bakıma ihtiyaç duyan, yalnız yaşayan hastalar ve yaşlılara 24 saat boyunca dijital hayvanlar aracılığıyla yardım ediyor.Dijital hayvanlar, çağrı merkezi benzeri bir merkezdeki gerçek çalışanlar tarafından seslendirilip, hastalarla iletişim kuruyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle