GeriTeknoloji Hindistan'da sesli görüşmeyi bedava yaptı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hindistan'da sesli görüşmeyi bedava yaptı!

Hindistan'da sesli görüşmeyi bedava yaptı!

Bir zamanlar yüksek fiyatlarıyla el yakan ancak 3G servislerinin yaygınlaşması ile birlikte gözden düşen SMS’in GSM operatörleri tarafından ücretsiz hale dönüştürülmesinin ardından dünya şimdi de sesli görüşme hizmetini ücretsiz almaya hazırlanıyor.

Hindistan’ın en zengin iş adamı ve aynı zamanda GSM operatörü Jio’unn sahibi Mukesh Ambani, şirketin 4G LTE servisine abone olacak kullanıcıların sesli görüşme servisini ücretsiz alacağını duyurdu. Şimdilik Jio’unun iş dünyasına yönelik sunduğu profesyonel tarifelerde geçerli olacak bu teklif, yakın gelecekte sesli görüşmelerin, SMS’lerde olduğu gibi ücretsiz olacağının işareti olarak kabul ediliy

Hindistan’da faaliyet gösteren diğer operatörler olan Airtel, Vodafone ve Idea’nın da rekabet nedeniyle tarifelerinde ücretsiz sesli konuşma tekliflerine yer vermesi bekleniyor. TechInside'ın haberine göre Jio bu uygulamasında başarılı olursa, ücretsiz sesli konuşma hizmetinin dünya çapında kabul göreceği ve diğer ülkelere de yaygınlaşacağı düşünülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle