GeriTeknoloji Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğü!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğü!

Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğü!

Eğer bu patent gerçeğe dönüşürse, Google'ın yeni telefonlarının kutusu, sadece basit birer kutu olmanın çok ötesine geçecek!

Sanal gerçeklik konuşulmaya başlamasıyla birlikte bir anda hızla hayatımıza girdi belki ancak yine de yaygınlaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Öyle ki, bu konuda kullanım oranları, teknolojik yatırımı yapan şirketlerin oranlarından daha düşük. En azından şimdilik öyle. Elbette teknoloji devleri gerekli yatırımı yapmayı sürdürüyor. Bunlardan biri de Google oluyor.

Sanal gerçeklik deneyimini son kullanıcıya bütçeyi yormadan en uygun şekilde sağlayan Google, tüm Android telefonlarla kullanılabilen Cardboard'unu geliştirmeyi planlıyor. Sadece "mukavva" olmayacak olan yeni Cardboard, üzerinde kumaşın da bulunduğu daha şık bir tasarıma ve daha konforlu bir kullanıma sahip olacak.

Hem telefon kutusu hem de VR gözlüğü
Asıl ilginç olan, yeni Cardboard'un aynı zamanda telefonun kutusu olacak olması. İlgili patenti çoktan alan Google, gelecek telefonlarını aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü olarak kullanılabilecek kutuların içerisinde satışa sunabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HAYAL ÜRÜNÜ 12 MÜTHİŞ GÖZLÜK

Kapıları açan canavar robot!Ghost Minitaur isimli bu özel robotu diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği var. Her yere tırmanabildiği gibi kapıları da açabiliyor!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle