GeriTeknoloji Güneş enerjisi ile yemek pişirmeye ne dersiniz?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş enerjisi ile yemek pişirmeye ne dersiniz?

Güneş enerjisi ile yemek pişirmeye ne dersiniz?

Öne çıkan girişimler listemizde 27 Kasım – 1 Aralık haftasına, Pazartesi günü ile başlıyoruz. Bu sefer; akıllı telefonlar yada bilgisayarlarımızın uzağında, güneş enerjisi ile yemek pişirip, içeceklerinizi ısıtabileceğiniz bir ürün olan GoSun Go’yu tanıtıyoruz.

GoSun Go sayesinde güneş enerjisi vasıtasıyla yiyeceklerinizi pişirip, içeceklerinizi ısıtma imkanına sahip olacaksınız. Aslında GoSun, 2013 yılından beri güneş enerjili pişirme cihazlarını 15,000’den fazla müşteriye bugüne kadar satan bir firma. Lakin firma, yeni ürünleri olan portatif ve ufak GoSun Go için, bağışlarınızı topluyor.

Ürünün çalışma mantığı çok basit. Dış tarafı sert köpük olan GoSun Go, uzaktan küçük bir çantaymış gibi gözüküyor. Fermuar vasıtasıyla içi açıldığında, içerisinde güneş enerjisini ciddi derecede emen, yuvarlak ve uzun dikey bir tüp bulunduruyor. Ürünün iç kısmında tüpe doğru bakan üstte ve altta iki reflektör bulunuyor.

Aynı zamanda ürünün dış kabının arka tarafında, ürünü dikey halde tutabilmek amacıyla kullanabileceğiniz bir ayak bulunuyor.

Yiyeceğinizi ve içeceğinizi, ürünün içerisinde bulunan tüpün içerisinde koyuyorsunuz ve bekliyorsunuz. Yemeğiniz veya içeceğiniz, kısa sürede pişirilip kaynatılarak yeme ve içmeye uygun hale geliyor.

450mL kapasiteye sahip olan cam tüpün dış tarafı aynı zamanda güneşten gelen ultraviyole ve diğer zararlı ışınları bloke edecek özelliğe sahip.

Normal hava koşullarında birçok yemeği 20 ila 30 dakikada pişiren tüp, 260 derece sıcaklığa kadar çıkabiliyor. Kahve ve çayınızı 30 dakikaiçerisinde hazır hale getiren GoSun Go, aynı zamanda bulutlu havalarda dahil olmak üzere kışında kullanılabiliyor.

Geliştirici ekibe göre güneşin gökyüzünde olması, ürünü kullanabilmeniz için yeterli. Tabii ki hava şartlarının değişikliğine göre, pişirme sürenizin 2 saate kadar varabileceğini de belirtelim. 

Nisan 2018’de teslimatı planlanan güneş enerjisi ile çalışan pişirme cihazı GoSun Go, Indiegogo üzerinden desteklerinizi bekliyor. Ürünün Türkiye’ye kargo ücretinin 45$ olduğunu belirtelim. Tabii ki kargo ücreti, gümrük limitine dahil değil.

Ürünün kutu içeriğinde, Indiegogo üzerinden alımlarınızda çeşitli hediyelersize sunuluyor.

shiftdelete'in haberine göre bunlar; GoSun Go için üniversal asma aparatı, 4’lü silikon kap ve güneş açısı tespit yardımcısı. Bunun haricinde kutudan temizleme fırçası, küçük yemek tarifi kitabı, kullanım kılavuzu bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle