GeriTeknoloji GTA 5'in büyük başarısı taşları yerinden oynattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

GTA 5'in büyük başarısı taşları yerinden oynattı

GTA 5'in büyük başarısı taşları yerinden oynattı

GTA 5'in başarısı Rockstar Games'de taşları yerinden oynatmaya devam ediyor. Oyundan elde edilen kar şirketin yeni oyunu Red Dead Redemption 2''nin 2018 yılına ertelenmesine yol açtı.

E3 2017 sırasında Game Industry'ye konuşan şirket CEO'su Strauss Zelnick'in iddiasına göre, GTA Online Take-Two ve Rockstar'ın takvimlerinin değişmesine yol açtı. 

Amerikan uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı Take-Two, Rockstar'ın Red Dead Redemption 2'yi 2018 yılına ertelemesini istedi . GTA Online'ın yükselen başarısı ve karlılığından ötürü, yayıncılığı üstlenen Take-Two'nın Rockstar'a olan bakış açısı da çok değişti. 

Take-Two'nun Rockstar'dan beklediği en önemli adım Red Dead Redepmtion 2'nin multiplayer kısmını olabildiğince geliştirmesi olarak belirtiliyor. Oyunun multiplayer kısmından GTA Online'a denk bir performans bekleniyor. Bu yüzden de oyunun çıkış tarihinin 2018'e ertelenmesi bekleniyor. Çünkü, dağıtım şirketinin elinde en büyük gelir kaynaklarınan biri olan GTA Online oyuncu sayısında muhtemelen düşüş yaşayacak. Bu yüzden de şirketin elindeki en büyük koz, Rockstar oyunu olan Red Dead Redemption 2. Eğer GTA 5 tarafındaki düşüş RDR2 ile bastırılabilirse 2019 yılında birçok firmanın önünde girebilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle