GeriTeknoloji Google'dan uygulama geliştirenlere uyarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google'dan uygulama geliştirenlere uyarı

Google'dan uygulama geliştirenlere uyarı
refid:27846749 ilişkili resim dosyası

Eğer uygulama geliştiricileri Google'ın bu uyarılarına kulak vermezlerse, pek çok uygulama Google Play'den kaldırılabilir!

Google, uygulamaların ne kadar müthiş olduğunu, ne kadar çok kullanıldığını veya indirildiğini anlatan kullanıcı referanslarını mağazasından kaldırmak istiyor. Bu değişiklik için geliştirici ilkelerinde değişikliğe giden Google, uygulamanın açıklama sayfasında anahtar arama sözcüklerinin araya sokulmasına da hiç sıcak bakmıyor.

Geliştiriciler için güncellenen ilkelerde şu cümleler yer alıyor: "Kullanıcıların ne söylediğine lütfen uygulama açıklamanızda yer vermeyin. Bunlar şüphe çekmeye yatkınlar ve çoğu zaman popüler arama terimlerini ve rakip uygulamaları içeriyorlar." Bu durumun belirtilen ilkelere aykırı olduğunu vurgulayan Google, kullanıcıların kendi deneyimlerini yorum bölümünü kullanarak kendilerinin yazabileceğini söylüyor.

Google'ın arama motorunu kandırmaya yönelik anahtar kelime oyunlarından hoşlanmadığı biliniyor. Firma, yaptığı açıklamalarda yeni kurallara uymayan uygulamaları Google Play'den atacağını söylüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle