Teknoloji Haberleri

  Google'dan müthiş uygulama: Park ettiğiniz arabanın yerini artık unutamayacaksınız!

  Hürriyet Haber
  21.03.2017 - 08:14 | Son Güncelleme:

  Google'ın haritalar uygulamasına, aracını park ettiği yeri sıklıkla unutan kişiler için müthiş bir özellik ekleniyor. Google Haritalar sayesinde artık park yerinizi kaybetmeye son!

  Google Maps yani Google Haritalar uygulamasına eklenen yeni bir özellik sayesinde artık aracınızı park ettiğiniz yeri ve zamanını tam olarak belirleyebileceksiniz.

  Harita üzerinde aracınızı park ettiğiniz anda, menüde yer alan Park yerini kaydet seçeneği sayesinde harita üzerinde P simgesi oluşacak ve aracınızı aramak gibi bir probleminiz kalmayacak.

  Aslına bakarsanız bu özellik çok da şaşırtıcı ya da yenilikçi bir girişim değil. Özellikle de Apple'ın aynı şeyi iOS 10 ile birlikte Apple Maps'e dahil ettiğini düşünecek olursak, Google'ın bu konuda biraz geç kaldığını dahi söyleyebiliriz.

  Googledan müthiş uygulama: Park ettiğiniz arabanın yerini artık unutamayacaksınız

  Google Haritalar uygulaması için son güncelleme dağıtılmaya başlandı ve bugün güncellemeyi yapmak isteyen tüm Android kullanıcıları yeni park yeri belirleme özelliğine sahip olabilecek. (shiftdelete.net)

  Google yanardağın resmen içine daldı
  Google yanardağın resmen içine daldı!
  Google arama geçmişinizi silin! Kimse göremesin!
  Google'dan içerik nasıl kaldırılır? Google'dan haber sildirme
  Google'ın kurucusu kim? Google nasıl kuruldu?
  Google kendimi şanslı hissediyorum ne işe yarıyor?
  Google'dan müthiş buluş: Akıllı dövme geliyor!
  Google, Twitter ve Facebook'a AB'den kritik uyarı
  Gmail'e müthiş özellik: Videoları açın izleyin!
  Gmail'e müthiş özellik! Artık para gönderebileceksiniz
  Google'dan çok önemli Wikileaks açıklaması: Yok böyle bir şey!
  Google aramalarına çok önemli yenilik geliyor!  iPhone'da Windows çalıştırdılariPhone 7 üzerinde jailbreak'e gerek kalmadan nasıl Windows çalıştırılır. iPhone'da yapabildikleriniz iPhone'a has işlerden ibaret. Bu durum sizi sıkmaya başladıysa, Windows XP'yi iPhone 7'nizde çalıştırmaya ne dersiniz? Bunun için jailbreak'e gerek yok, ancak kod yazabilmeniz gerekiyor. Bu işi başarmak için Xcode üzerinden "side loading" yoluyla bir uygulama yüklemeniz ve Windows'u çalıştıracak emulator'ü çalıştırmanız gerekiyor. Bunların kolay bir iş olmadığını, C veya C++ dilinde kod yazmanız gerekeceğini söyleyelim. Bunları yapsanız bile işletim sistemi altında çok fazla şey yapamayacaksınız, çünkü emulator işlem gücünün çoğunu tüketiyor. Yine de yeteneklerini sınamak isteyen tecrübeli programcılar için eğlenceli bir iş olabilir.
  Etiketler: google maps
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı